• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 02:58

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с растенията

Започната от malomir, 14.09.2005 00:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

penchod

Искам да споделя тук, резултатите след едноседмичнидействия за стабилизиране на аквариума.
   1. Гладът вече доказано помага, спрях всички тежки храни и храня само с люспа, при това доста стиснато-резултат за 7 дни ксенококуса е намален с 50%, с две думи стимулирах Анциструсите да вършат добри дела, САЕ и Лисиците също не са доволни от люспата, щот проявяват също утроен ентусиязам от наблюдавания до скоро(Между другото почти съм убеден вече, че САЕ и Лисиците  имат еднакво КПД)
  2. През 2 дни сменям водата и торя с К, Mg, Fe-резултат, наистина спрях развитието на водораслите май, ще мога да съм сигурен другата седмица, очевадно обаче бързорастящите полудяха, лошото е , че липсата на Магнезий я останових по Анубиасите, но самите те се възстановяват бавно въпреки торенето, явно бързите излапват повечето преди тях, но Анубиасите искараха нови листа след 1-то торене, сигурно има ефект.
За сега това...

Stas

Цитат на: "sk4"Я кажете какво да правя как да усвежа моите растения нещо неми харесва растежат им с какво да ги стимулирам...

Елементарно Уотсън! С торове, светлина и CO2. Нема друг начин!

dave

Цитат на: "dave"
Цитат на: "kraltchev"О!  И аз искам да чуя за какъвто и да е тест за органика!

Дейв, колко е чувствителен/нечувствителен тия ефтиния?

--Николай

...

Точността му може да се повиши предполагам, като се увеличи водата за тестване на 100 / 200 / 400 мл при тестване с все същата 1 капка.  Химиците да коментират :-)

Сигурно и някакво титруване е приложимо ако човек е склонен да чака по час между отделните капки :shock:

...

Просто така описания в статията метод реагира на относително високи нива на окисляемост.

Здравейте Алхимици  :bud

Намерих време и поекспериментирах.

Метода вече реагира и на чешмяната софийска вода :D

Просто разредих 16 пъти реактива: една капка наситен р-р в 20мл дестилирана вода. И ползвам 0.5мл(13 капки) от този разтвор за да тествам 20 мл. вода. Смесих тестовете снощи. Резултатите тази сутрин:
 - дестилираната вода не помръдна;
 - чешмяната вода (София, Мусагеница) промени значимо цвета към охра;
 - аквариумната ми вода уби всичко лилаво в него (смяна 30% на 3..4 дни, малко рибоци);

Снимки довечера:D

TODO:
 - Днес, ако остане t, ще се поразровя да разбера що е то COD (# COD refers to the amount of oxygen required for chemical oxidation of pollutants in water. The higher the COD, the higher the water pollution.
www.pref.mie.jp/ENGLISH/KANKYO/ek014.htm
), дето Амано го публикува под снимките на аквариумите си задължително.

 - Теста е бавен. за да се получи количествена оценка, преди да сме брадясали, се прави проба в 6 мензурки с експоненциално увеличаване на реактива във всяка следваща: 1, 2, 4, 8, 16, 32 капки напр.;

 - Проверявам как реагира на самоделните ми торове. За чистота на експеримента ще ги забъркам в дестилирана вода тоз път ...

miTko

Ето и аз направих теста преди седмица и нещо.Резултата е точно преди смяна на водата:
http://bgphoto.net/photos/1348/o632638687956875000.jpg
Разни мои АКВАРИУМИ 

dave

Ето я и снимката:

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.del.bg%2F%7Edave%2FoxyTest.jpg&hash=2b6b330c0825fd9f263b587c3a8bab150dc82ee9

По ред:
 1. Дестилирана вода.
 2. Софийска чешмяна.
 3. Аквариумна.

WOLF

А какво точно ще рече наситен разтвор - разтваряме кристалчетата във вода докато спрат да се разтварят, а и за наситения разтвор, от който ще добавяма по една капка на 50лм, каква вода да използваме. И последно как да съхраняваме разтвора и траен ли е той.
There are only 10 types of people in the world. Those who understand binary code, and those who don't.

dave

Цитат на: "WOLF"А какво точно ще рече наситен разтвор - разтваряме кристалчетата във вода докато спрат да се разтварят

точно :D

Цитат
, а и за наситения разтвор, от който ще добавяма по една капка на 50лм, каква вода да използваме.

при такова разреждане - дестилирана

Цитат
И последно как да съхраняваме разтвора и траен ли е той.

в стъкло на тъмно трае с месеци

WOLF

There are only 10 types of people in the world. Those who understand binary code, and those who don't.

miTko

Аз използвам чешмяна, в края на краищата от същата наливам и в аквариума, същата ползвам и за еталонна проба.Методът е сравнителен, това ми дава основание.
Разни мои АКВАРИУМИ 

Similar topics (5)

46026

Публикации: 9
Прегледи: 20421

11264

Публикации: 11
Прегледи: 5461

6354

Публикации: 6
Прегледи: 4213

26100

Публикации: 11
Прегледи: 4026

54464

Публикации: 11
Прегледи: 4306