• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 14:03

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

проблем с Blyxa Japonica

Започната от besom, 23.03.2008 19:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

besom

23.03.2008 19:00 Last Edit: 23.03.2008 19:13 by besom
Хора кажете какво да правя - ще утрепам Бликсата. Линее все повече и повече.


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.postimage.org%2FPqLs57r.jpg&hash=427afe2cea3591f920a1412610ecfedf614d6d6d

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.postimage.org%2FaV1VGEFS.jpg&hash=7fe10249e90fef088e3bdc33648aeba731d48b08

Big_gonzo

Mоето лично мнение е, че размерът на грунда ти е неподходящ за бликсата (и за много други растения). Нормално е след като не може да се вкорени добре, да кара по инерция докато се изтощи напълно.

besom

Уаааау, в интерес на истината и бебетата скариди се завират вътре и бера много ядове.  :duvar:
Новия трябва да е ситен нали? 1-2мм.

Raven

Грунта наистина е кошмарен и като размер и като дизайн.
Според мен Бликсата спада към висшият пилотаж - това растение ми създаде много ядове и не успях да го закрепя,друг е въпросът е че взех един много изтощен храст с идеята да го регенерирам но неби...

Идеалният размер за грунт за растения е 2-3 мм. или 3-5 мм. в зависимост от размерът на аквариума и видът растения които ще преобладават,но задължително е частиците да са максимално еднородни по размер за да има вентилация и да се избегне затлачването.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

besom

23.03.2008 21:28 #4 Last Edit: 23.03.2008 21:32 by besom
 :-( 8-10мм. И за дизайна си абсолютно прав. Ясно е ще се почва отначало. 30х25х19 е аквариумчето. Само Черита щъкат вътре. Чета постовете и разбирам че парченцата трябва да са ръбести а не заоблени. Какво препоръчвате за грунд. Ориентирам се към нискостеблени, Бликсата (ако оцелее), Погостемон хелефери (в другия аквариум много ме радва), Ануби-то (от снимката - ако се брои), малко мъх (задължават ме скаридите) и стига толкова.

   

malomir

Някой скоро се изказа че Бликса Японика било лесно растение за среден план.Не мисля така.Каприз голям е.

besom

Разбирам го и ме е яд. Ще съсипя готиното растение. За това горе пиша ако оцелее а и чесно да си кажа, никаква представа нямам с какво да я заменя. Ще ми се нещо с нежни и дълги листа аз за това я взех.

iek

23.03.2008 22:47 #7 Last Edit: 10.05.2008 14:09 by iek
Цитат на: malomir - 23.03.2008 21:39
Някой скоро се изказа че Бликса Японика било лесно растение за среден план.Не мисля така.Каприз голям е.
В спомената тема бях изброил няколко растения и казах, че повечето са лесни, но наистина бликсата се води средно трудна.
При мен се явява като плевел, просто е неудържима, не знам на какво се дължи, но всичките ми аквариуми са с почва и глинени топчета, осветлението е около средното ( 2-2.5W/л), СО2-около 30ррм.Когато купувах това растение, беше в много лошо състояние, само 2-3 см на върха изглеждаха свежи и почти го бях отписал, съвзе се много бавно, трябваше му около месец, може би и защото съседните растения го затъмняваха.

Поправка:осветлението е около средното- 2-2.5W/g или около 0.75 W/л.
Съдейки  от снимките, положението при besom не ми се вижда да е безнадежно, но наистина, че грунда не изглежда много приятен за засаждане на растения, особено на по-нежните.Освен това и липсва червеникавото оцветяване на листата, което говори, че има някакъв недостиг.

besom

мен пък ме притесни друго. Като я взех (тя е от седмица при мен) беше много зелена, само младите листа в средата бяха леко жълтеникави. За ден, два и старите листа придобиха същия отенък като младите. Отдавам го на стреса от пресаждането. Коренчетата обаче не са мръднали - колкото ги подрязах толкова си седят. Меланията е причината да го знам това. 


допис - iek удобно ли е да пратиш една снимка на твоята Бликса за ориентир

rakim

За теб осветление 2-2.5 w на литър около средното ли е?Върви ти заради силното осветление, добре захранения грунд и СО2 естествено
540л Южна Америка

jimbeam0706

Боби,
защо не вземеш някоя валиснерийка или сагитариа.Хем е по лесно за отглеждане,а и ще ти върши същата работа ,щом е за скаридките.като стана дума за тях ...гледам много са пораснали  *DRINK*
А за грунда...човече ,ако искаш да ти пратя малко грунд 1-2мм черен ?
Няма невъзможни неща

besom

Ееееее ще съм ти супер благодарен за грунда човече. Преди малко ходих да гледам и черното е 8-10мм. Ситен има кафяво червеникав не е зле видях го как седи в аквариум. Черното обаче много го харесвам. За скаридките - по едно време почти бях изтървал ситуацията  :-[. Надявам се вече да е наред - това е 4 или 5 поколение към 60 бройки са в момента. Вкара ме в размисли с тези растения. Може би ще взема да спретна малко по голям гьол - тъй и тъй ще разбутвам работите.



п.с. jimbeam0706 давал ли си коприва  :-D.

miTko

Цитат на: raven - 23.03.2008 21:07
Според мен Бликсата спада към висшият пилотаж - това растение ми създаде много ядове и не успях да го закрепя,друг е въпросът е че взех един много изтощен храст с идеята да го регенерирам но неби...


И аз преди я мъчих с подобен "успех". Ситен грунд, глина, светлина малко над 2,5 вата на литър и прочее благини...Пускаше разклонения, но като цяло се смаляваше. Накрая реших, че ще е от твърдата вода и я изхвърлих.
А иначе е роднина на егерията, чак да не повярва човек.
Разни мои АКВАРИУМИ 

iek

Цитат на: besom - 23.03.2008 23:03
допис - iek удобно ли е да пратиш една снимка на твоята Бликса за ориентир
http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,9996.45.html

Цитат на: rakim - 23.03.2008 23:06
За теб осветление 2-2.5 w на литър около средното ли е?Върви ти заради силното осветление, добре захранения грунд и СО2 естествено
Извинявам се за грешката- осветлението ми е 2-2.5W/gallon или около 0.75W/литър (ще си редактирам постта по-горе).

besom


Баси, явно нещо не съм допрочел за Бликса. Почвам пак да чета !!!.

Similar topics (5)

40144

Публикации: 11
Прегледи: 3948

26309

Публикации: 12
Прегледи: 7473

12979

Публикации: 17
Прегледи: 7935

53358

Започната от Mehi


Публикации: 7
Прегледи: 3107

3699

Публикации: 9
Прегледи: 3100