• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 20:21

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с анубиас

Започната от kaloqn_0998, 25.06.2015 22:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kaloqn_0998

Здравейте! Проблема с анубиасите, за който бях написал в една друга тема продължава. Ще припомня, че бях объркал дозировката на профито и слагах всеки ден, при което той започна да изкарва прозрачни листа. От вече близо два месеца добавям профито веднъж седмично, след като сменям вода, а иначе торя ежедневно с макроелементи. Но въпреки това той продължава да изкарва прозрачни листа, с намалена листна тъкан. Пуска нови корени расте, но листата са проблема. Останалите растения са добре имам Ехинодорус, Криптокорина и Хигрофила. Какво да правя? *dontknow*

kaloqn_0998


kaloqn_0998

Проблемът все още продължава. Намерих в интернет една снимка на същият проблем, като моя, но не намерих информация.


niki_o

Проблема му е,че не му е мястото в аквариум в който се тори и има СО и силно осветление.Имах същия проблем и след преместването на растенията в бавен аквариум новите листа са супер....,но старите са бевъзвратно загубени :-(

pro_filer

Малко крайно твърдение... При мен си върви нормално, при все че имам силничко осветление и торя доволно. Направи тестове на водата и виж от къде ти идват проблемите ;)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs5.postimg.cc%2Frpr422zib%2F106_5796.jpg&hash=5f73da3dafa2946310b2d839262ac44b6230b652

kaloqn_0998

Аз вече не поддавам СО2, но торя ежедневно с макро и профито веднъж седмично. Криптокорината също изкарва листа с неправилна форма, те са изкривени и извити. В малкия 20 литров аквариум анубиаса също изкарва такива листа. Мисля да го преместя в другия аквариум, където нито торя, нито добавям СО2, за да видя дали ще се оправи.

Penta

Със сигурност ще се оправи във аквариум само с 1 пръст вода, силно осветление и стъклен капак. *THUMBS UP*

pro_filer

Според мен предозираш, нос какво и колко... Без тест ще ти е трудно...

fam

 Хубавото - хубаво. JBL Manado  ще е на дъното..обаче то ядовете не свършват защото  вижте какво намирам днес ... "Anubais and java ferns ARE NOT placed in the substrate, they are plants that feed directly on the water column and if placed into the gravel they will die.". от тук е : http://aquariuminfo.org/plantedguide.html
и  сега пак ми се натаралежи косата... ми аз в моя аквариум, който  е 98х44х44 ДхШхВ в см и  осветление 2 пури по 30W 36инча и  1х 25W- 30 инча, няма да подавам CO2, Имам 5 neon, 5 red tetra, 11 black neon tetra,  5 black skirt and 2 golden gourami и едно тоя седмично с тор на Tropica. Идеята е да е бавен аквариум и да остане без CO2..
Ще мога ли д аотглеждам Anubias и Java fern, които толкова харесвам или  ще ги убие ако го  засадя в субстрата??? Други растения, които ще бъдат в същия аквариум са Echinodorus - не помня модификацията  :-[ water wisteria, и ми се ще някое червено не капризно _ cryptocoryne-и ?

petko

Въобще не ти разбирам въпроса.Какво е отношението на Манадото към Анубиаса.
Анубиаса НЕ се заравя в грунда независимо какъв е той.
И нямаш никакви проблеми да си гледаш Anubias и Java fern,просто си ги привързваш към нещо и това е.

fam

Цитат на: petko - 09.09.2015 15:24
Въобще не ти разбирам въпроса.Какво е отношението на Манадото към Анубиаса.
Анубиаса НЕ се заравя в грунда независимо какъв е той.
И нямаш никакви проблеми да си гледаш Anubias и Java fern,просто си ги привързваш към нещо и това е.
Разбрах, Благодаря!  *thanks

kaloqn_0998

Моите се оправиха, проблема беше това, че торих често, заради останалите растения. Сега торя веднъж седмично след смяна на водата по минимални количества.

Similar topics (5)

38805

Публикации: 1
Прегледи: 2068

18940

Публикации: 1
Прегледи: 1410

54030

Публикации: 7
Прегледи: 4128

8825

Започната от federal


Публикации: 4
Прегледи: 2732

42068

Публикации: 6
Прегледи: 2850