• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 15:31

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Преминаване от подводна в надводна форма при аквариумните растения!

Започната от S_mo, 12.12.2012 18:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

danielm


stanislav89




danielm



martata


danielm


Борис Христов

Ето малко снимки ,и от моята  купа на прозореца със засадени в нея:
Hydrocotyle Verticillata,Hydrocotyle Tripartita Sp. Japan,Eleocharis sp. 'mini',Nymphoides sp. Taiwan,Echinodorus Quadricostatus










anasarka

КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

Борис Христов

Цитат на: anasarka - 13.09.2013 08:58
Супер са, *BRAVO* а кое е точно Nymphoides sp. Taiwan
Сърдечно благодаря!!! :-)
Nymphoides sp. Taiwan е ето това:

anasarka

И аз така предположих, явно надводната му форма е доста по-мъничка(ако височината му е като на минито до него), мяза на хидрокотил :-D
Много е красиво с тия като фунийка листа
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

Борис Христов

Цитат на: anasarka - 13.09.2013 09:36
И аз така предположих, явно надводната му форма е доста по-мъничка(ако височината му е като на минито до него), мяза на хидрокотил :-D
Много е красиво с тия като фунийка листа
Да.Надводната форма е много мъничка и прилича на Hydrocotyle.Дори поради ''нашествието'' си ,Verticillata-та го беше покрила съвсем и бях забравил ,че го има.Принуден бях ,да поразбутам около него ,за да го снимам.

Nikiengi

Понеже не видях никъде Линдерниа Парвифлора, та ето един неин цвят от повърхността на моя аквариум! Само да кажа, че не аз съм я поставил там, тя самичка си изплува и вече е цял килим заедно с Ричия и  Микрантемум Сп.



Similar topics (5)

21075

Публикации: 1
Прегледи: 2887

4260

Публикации: 13
Прегледи: 5174

17608

Публикации: 9
Прегледи: 4065

43898

Публикации: 9
Прегледи: 3952