• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Преминаване от подводна в надводна форма при аквариумните растения!

Започната от S_mo, 12.12.2012 18:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

S_mo

  Имам въпрос за преминаване от подводна форма на анубиас в надводна. Растението е анубиас нана (този с най-дребните листа) не голям, защото не искам да рискувам. Взех една прозрачна кутийка с размери 10 15 и 5см височина. Сложих 1-2мм ситен грунд като в единия край на кутийка е 3см дебелина (в този край е анубиаса), а в другия край е водата. Сложих го на топло място до прозореца, забравих да довавя, че грунда е взет от действащ аквариум.
  Ако някой го е правил ще сподели ли опита си? Надявам се да сте ме разбрали.  :-)
 

anasarka

Какво да му стане, анубиаса е кораво растение през по-голямата част от живота си в природата се развива надводно. Не заравяй ризомата му в грунда.
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

Вени

Колега да попитам ако листата на анубиаса(гледан подводно) останат над водата а ризомата под-вода със 1-2 глинени топчета под нея ще паднат ли листата?

anasarka

КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

S_mo

Цитат на: Вени - 15.12.2012 15:58
Колега да попитам ако листата на анубиаса(гледан подводно) останат над водата а ризомата под-вода със 1-2 глинени топчета под нея ще паднат ли листата?
Когато сложих моя до прозореца и само две листа бяха извън водата те изсъхнаха за около пет-шест часа (беше си топло в стаята). Чудя се как да го присбособя за надводна форма, как растението да образува онзи слой в листото за да не изсъхва, да го оставя да опадат тези листа и да пусне нови? Сега моето растение е на ръба на водата, ще чакам водата да се изпари естествено и листата да се покажат. Откакто ми изсъхнанха листата го държа под бюрото. Само експериментирам ;-)

anasarka

Неби трябвало да изсъхват. Не ги слагай на директна слънчева светлина или да е много сух въздуха. Примерно аквариума му сложи стъклен капак да се задържа влагата вътре.
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

evgeni200

Трябва и влажност на въздуха :-)Не е толко просто!!!!
Прозрачна кутия за начало ;-)

Вени


evgeni200


danielm


Чакъров

Hemianthus callitrichoides ''Cuba'' - надводна форма

Marsilea hirsuta -надводна форма


danielm

Отдавна и аз се каних да пробвам ... та половината аква е в тавата:

А скоро ще име второто  кастрене на мъховете:

evgeni200

За момента при мен най-успешното обръщане в надводна форма :


За 14 дни 3 листа!

S_mo

Дай малко повече подробности (температура, светлина и др), Това което си постигнал с Hydrocotyle dissecta ще стане ли с об. паричка ( и как)? В един аквариум 1/3 от повърхноста е в паричка която се катери по кабелите на филтрите и лампите.
*thanks

evgeni200

Коя е обикновенна паричка?
Всичко надводно се отглежда както в паладариум.

Similar topics (5)

3405

Публикации: 12
Прегледи: 7813

8661

Публикации: 11
Прегледи: 2905

27644

Започната от skDn


Публикации: 4
Прегледи: 3206

56107

Публикации: 11
Прегледи: 4612

24726

Публикации: 4
Прегледи: 3473