• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 16:13

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с нимфеа

Започната от spetsa, 10.01.2008 00:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

spetsa

Имам проблем с Нимфеата.Листата и са големи колкото монета от 5ст и не искат да стават по големи и да расте нагоре.Още докъто са малки имам чуството че излизат едно върху друго.Осветлението е  0.7w/l ЦО2 подавам слагах от хапчетата на даяна пет в корените и отделно слагам течен тор немога да разбера какво и липсва.
Ето и снимка:
http://images23.snimka.bg/004917635-big.jpg

Flober

Не мога да видя хубаво, но не си ли я боднал малко дълбоко ...

Stas

1. Забодена е много дълбоко.
2. За този размер растение - листата са си нормално големи.
3. Заобиколена от останалите - едва ли вижда светлина, независимо, че имаш 0.7 вата на литър.
4. Нимфеята обича торене, но ... подходящо.

Аз имам в момента вече 4-то поколение нимфея в аквариума си. Расте, става огромна, махам я и слагам нейна издънка и т.н. (4 досега). Сегашната има още 5 издънки, т.е. скоро ще я сменям с дъщерно растение. Няколко месеца са необходими, за да стане много голямо растение. Всичко това е въпрос на условия, както и при другите растения. При мен осветлението е 0.37 вата на литър, подавам 45 мехура СО2 в минута, температура 27 градуса, и може би най-важното - торене с торовете Акваформула стандарт и Мо+ (на Евгени Младенов). Сложил съм също таблетки на Даяна Пет в корените (2 бр.).

Ами това е.

ogogogo

Някъде съм чел,че Нимфеята не обича новостартирани аквариуми.
Демек трябва да е "поусран" грунда.
Ако светлината е това което се вижда на снимката,май му е доста
тъмно.Мисля,че ако сега почнеш да ториш ще започнеш да отглеждаш
предимно водорасли,защото на снимката се вижда,че май има по
листата на другите растения доста от тях.
Това е само мое мнение,може да съм далече от истината.
Успех *THUMBS UP*
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

spetsa

На снимката изглежда обградена но всъщност не е и светлината пада точно върху растението.ЦО2 немога да преценя колко мехурчета подавам защото съм с мая и захар.Само немога да разбера как е забодена много дълбоко?!? корена е отдоло листата отгоре а тези камъни съм ги сложил като декорация немога да преценя как е забодена много надоло.За размера на листата съм съгласен но просто нещат да стават по големи ,изгниват и пак на ново вади малки листенца.Грунда е доста добре захранен

ata_nas

Премести я на друго място в аквариума и може да тръгне!

spetsa

Местил съм я и пак не става беше на 15 см в ляво но пак беше същото :(

Similar topics (5)

17088

Публикации: 6
Прегледи: 4251

29849

Публикации: 10
Прегледи: 9185

4119

Публикации: 2
Прегледи: 1802

43367

Започната от pqko


Публикации: 10
Прегледи: 1920

30754

Публикации: 10
Прегледи: 5695