• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 05:47

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Начини за засаждане на растения

Започната от Raven, 04.01.2009 21:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

_Kirilov

Аз затова ви питам вас - дали някой е пробвал този начин.
Някъде имаше в някой от форумите редовно цъфтяща .

hunter

Това за цъфтенето и аз го бях чел някъде. И докато имах от тази криптокорина редовно отделях младите от старото растение. Но резултат нулев така си пускаше листа и издънки без да цъфне и веднъж.

Деян

И при мен криптокорина не е цъфтяла, не зависимо колко съм я мамил и прилъгвал.  :-(

stanislav89

Как се сади надводна форма на марсилея хирсута? Някои садил ли е?

anasarka

Както и подводната разделяш си части с коренчета и садиш след това ще умрат надводните листа и след време трябва да изникнат подводните. Някой след засаждането на надводната форма подрязват листата.
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

stanislav89

и аз така предположих, а трябва ли на 2 листа да я садя или може и на повече?

anasarka

Що пък на две листа? Сееш на малки групички на разстояние една от друга за да може след време да покрие площта като килимче. Не ги брой листата :-)
: 04.04.2013г 18:06ч
Даже ейсега погледнах на тропика съвета за сеене на марсилия и там даже написали, че трябва групичката да има от 4 до 8 растения.  :-)
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

stanislav89

Така на 2 ми е най-удобно, като са на повече по често се вадят.
Поне за подводната форма, надводна все още не съм садил, но тези дни и това ще стане.

anasarka

КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

_Kirilov

Цитат на: hunter - 02.04.2013 18:38
Това за цъфтенето и аз го бях чел някъде. И докато имах от тази криптокорина редовно отделях младите от старото растение. Но резултат нулев така си пускаше листа и издънки без да цъфне и веднъж.

Сега и аз отделям малките , но трябва точно до корена да ги режеш , защото иначе там където си прекъснал малкото избива от същата пръчка ново...

Цитат на: Деян - 02.04.2013 20:17
И при мен криптокорина не е цъфтяла, не зависимо колко съм я мамил и прилъгвал.  :-(

Аз в 2 аквариума ще  я мъча , като в единия ще има лека дънна подхранка и осветление малко повече от ват на литър... пък ще видиме дали ще има резултат.

То някои колеги казват , че лесно и анубиасите цъфтели , но аз поне като съм разпитвал на "китка" анубиас под 2-3 години стояла в даден акварум няма цъфнала.

anasarka

Поспрете се с това цъфтене в тая тема!!
Криптокорините са вид който цъфти главно надводно, има мъжки и женски цвят цялата история с размножаването и е 3-4 дни. Възможно е да цъфне под водата като често това правят видовете С.usteriana, C. spiralis и още някой друг вид но много рядко. Цъфтежа под вода е ялов защото не може да се отворят семенните кутийки. Оплождането на женският цвят от мъжкия става само и единствено чрез насекоми,(или насилствено от човек) тоест подвода е изключено да направи плод( и в последствие семки). Ако на някой случайно му цъфне криптокорината под вода е добре да я дръпне някакси по близо до повърхността за да може цвета да излезе над водата и може случайно да види как се отваря семенната кутийка. Смятам темата с цъфтежа за приключила. :-)
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

Similar topics (5)

14475

Публикации: 1
Прегледи: 3042

2829

Публикации: 26
Прегледи: 9944

32791

Публикации: 21
Прегледи: 7872

12556

Публикации: 18
Прегледи: 8312

37267

Публикации: 23
Прегледи: 5944