• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 01:22

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

лесно заасаждане на растения

Започната от iivs, 04.11.2012 18:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

iivs

Не знам за вас но аз често при подреждане на аквариума и при кроене на растителноста се сблъсквам с проблема изплуван на растенията.виждал съм че някой им забързват тежести от долу които приличат на оловни но ме притеснява да не изпуска токсични вещества във водата.днес се натъкнах на интересен метод който мисля да приложа и аз.само да намеря кой да ми ги направи тези керамични кръгчета.а те представляват ето това:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi45.tinypic.com%2Fsauvb9.jpg&hash=90c52d8c79c456aa5195926279899f10d5ae89ef

FHM

Мисля че това е ненужно . За да засадиш по лесно растенията си грунда трябва да е дълбок около 5 см и няма да имаш проблеми .

stilista

Доста сложно ми се струва с тези керамични пръстени.Ползвай стария изпитан метод:
След като засадиш растенията застъпи ги няколко камъка които се махат след 2-3 седмици.При мен действа безотказно .
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

Асен Евгениев

Това е по-скоро срещу ровещи риби.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

zlatna ribka

Цитат на: FHM - 04.11.2012 19:04
Мисля че това е ненужно . За да засадиш по лесно растенията си грунда трябва да е дълбок около 5 см и няма да имаш проблеми .

Моят е толкова дълбок и пак имам проблеми :-( Анциструса ми обича да полегва на листата на Анубиаса и постоянно го накланя :-(
Идеи приемам всякакви....как да го закрепя че да не го накланя? *dontknow*
iivs  Извинявам се че ползвам темата ти  *SORRY*
"Разликата между приятелството и любовта е... доколко можете да се нараните един друг."

iivs

Аз мисля че не е ненужно защото и при мен анциструсите ринолорикариите и ампулариите постоянно се ровят и вадят новозасадените растения мисля съвсем скоро да я изпробвам тази методика и без това ще прибегна до грънчарски услуги за пещери за анциструсите.А доколко е ненужно не знам немците си ги плащат по 10 евро за 10 бройки.

FHM

Цитат на: zlatna ribka - 04.11.2012 20:06
Моят е толкова дълбок и пак имам проблеми :-( Анциструса ми обича да полегва на листата на Анубиаса и постоянно го накланя :-(
Идеи приемам всякакви....как да го закрепя че да не го накланя? *dontknow*
iivs  Извинявам се че ползвам темата ти  *SORRY*
Анубиаса не се сади  в грунда а се завързва за камък или корен

zlatna ribka

Вързан е за камък,но и това не е решението на проблема. :-(
"Разликата между приятелството и любовта е... доколко можете да се нараните един друг."

Similar topics (5)

29300

Публикации: 3
Прегледи: 3375

57509

Започната от I am me


Публикации: 7
Прегледи: 2578

31936

Публикации: 17
Прегледи: 6929

11130

Публикации: 0
Прегледи: 2085

22199

Публикации: 4
Прегледи: 3333