• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 07:35

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

криптокорина VS валиснерия

Започната от Enzo_01, 09.01.2008 13:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Raven

Проблемът идва от различните изисквания които имат двете растения.

Криптокорината предпочита среда с нисък редокспотенциал /стари аквариуми, старо дъно с натрупани хранителни вещества и бавни окислително въстановителни процеси/.

Валиснерията расте по добре в по чист пясък и в по нови аквариуми.
Поради това и двете растения трудно се съвместяват в един аквариум.

http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=99
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

ivotri

Ето защо моята криптокорина превзе аквариума. Нямам филтър не го чистя(смисъл веднъж на 2-3 мсесеца) имам само скариди и гупи. Растенията направо полудяват и рибите се размножават без проблем а малките оцеляват.

vanko 2

В моя аквариум вече 2 години без проблем имам криптокорини и валиснерии, даже са засадени в един и същи край .

stilista

Цитат на: vanko 2 - 02.08.2011 20:50
В моя аквариум вече 2 години без проблем имам криптокорини и валиснерии, даже са засадени в един и същи край .
Така си мислиш само.Аз гледам сагитария която много прилича на валиснерия заедно с криптокорини и нямам проблеми.
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

vanko 2

Цитат на: stilista - 02.08.2011 21:03
Така си мислиш само.Аз гледам сагитария която много прилича на валиснерия заедно с криптокорини и нямам проблеми.

Не смятам да спорим колега.

stilista

Цитат на: vanko 2 - 03.08.2011 12:40
Не смятам да спорим колега.
В рамките на добрия тон от спора се ражда истината  *DRINK*
Би ли дал снимка да ги видим.
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

anasarka

И при мен си растат без проблем почти две години два вида валиснерия и три вида криптокорина, като казвам че валиснерията е гадна плевел която всяка седмица скубя и пак расте  :-D.
И пожарникарчето Боко е казал в спора не се е родила истината а травматологията *CRAZY* :-D
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

vanko 2

Не съм много добър в снимките, но ето някакви все пак.


stilista

 
Цитат на: anasarka - 03.08.2011 13:11И пожарникарчето Боко е казал в спора не се е родила истината а травматологията *CRAZY* :-D
Това беше много добро
:-D
Да обясня защо се включих в темата:
Преди 5години си купих "валиснериа"(продадоха ми го за такова) от зоомагазин и си я гледах успешно с криптокорини .Спора дали могат да виреят заедно не е от вчера като и аз самия бях застъпник на идеята че може понеже при мен си виреят.Всичко това свърши когато колегите ми обясниха че моето е сагитария и какви са разликите между 2те растения.Затова и помолих за снимка колегата,но ако може малко по отблизо че не и виждам добре върховете на листата.Въпреки това си ми прилича на валиснериа!
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

vanko 2


anasarka

Е аз съм сигурен че мойте са си валиснерии а не сагитария :-)
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

Similar topics (5)

5765

Публикации: 1
Прегледи: 2431

44816

Публикации: 1
Прегледи: 1686

33946

Публикации: 1
Прегледи: 2951

25010

Публикации: 24
Прегледи: 7644

25028

Публикации: 2
Прегледи: 3543