• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 02:52

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Криптокорина понтедерифолия-та ми цъфти ?

Започната от Kribenzis, 14.02.2013 20:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Kribenzis

    Допускам, че е заради 14-и февруари, но криптокорина понтедерифолията ми цъфти! За съжаление не мога да хвана добър ъгъл.
  Коментирайте да видим кой какъв опит има.






multisam


Kribenzis

Цъфтенето, за което твърдя, че е такова: на първата снимка, на дясното растение на височината на заформящото се ново листо. бял цвят, оформен от множество подобни на конци листчета (да го кажем :)), зад цвета се вижда светъл камък.

На втората снимка се вижда, макар и по размазано растението и цветът на същата височина сочи към камъка и че започва от самото растение - основата на цвета започва от растението на височината на зараждащото се листо

На третата снимка, която е правена с хоризонтално насочен gsm се вижда "бялата фунийка", грубо казано с лице към пода 

andreydemon

Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена!!!

niky

Ами като цъфне, направи една хубава снимка, че да я сложа на сайта, с твоето име разбира се.
Но с телефона не знам дали ще стане :-(

Kribenzis

Това беше, цветът падна от стеблото на растението  :whistle:
Та дори и да остане като градска легенда, пак е добре.
Иронията е, че цифровия апарат дали заради въздушно-водната среда, осветлението, зум-ването или дебелината на стъклото (1 см) или малкия детайл, просто не можа да направи по-добра снимка от телефона (5 мега пиксела).
ще чакаме следващото цъфтене, ако лох нес реши да се покаже пак  :whistle:   

Raven

Понтидерифолията цъфти относително често стига да и харесат условията, имах един голям храст преди време който цъфтеше редовно, имам дори относително прилични снимки с лента, по онова време нямаше още цифрови.

Все пак жалко че не си направил хубави снимки за спомен, но ако и задържиш така условията без да разбутваш нещо ще цъфне пак след някой друг месец.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Similar topics (5)

19771

Публикации: 7
Прегледи: 3851

12371

Публикации: 7
Прегледи: 3532

8825

Започната от federal


Публикации: 4
Прегледи: 2735

11184

Публикации: 8
Прегледи: 3068

3164

Публикации: 26
Прегледи: 9241