• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:48

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Кринум каламистратум - местене.

Започната от bustama, 17.02.2013 20:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bustama

Колеги, тези дни ще стартирам нов аквариум и част от растенията ще са от стария, като кринума ме притеснява дали ще се хване в "празен" грунд.
Мисля си дали да не го местя със стария грунд в саксийка, на коята на дъното да сложа  пръст. Но малко се притеснявам какво ще стане след време... дайте съвет как да постъпя, че трудно го намерих това растение и ми се иска и за в бъдеще да му се радвам.

tomatomov197

   Аз моя съм го местил и проблема е свързан по-скоро с това да не му счупиш листата .
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

bustama

Няма такава опастност при мен - колко съм ги дърпал листата, здрави като камък. :-D
Притеснява ме мистенето - много трудно се хвама моя и време му трябваше докато живне и сега всичко на ново, но какво да правя налага се.

buchkata

Когато местя подобно растение в по-беден грунд задължително кастря половината листа.Така растението не се тормози в изхранваве на излишна листна маса.Топче глина също не би било излишно в новия аквариум.

bustama

Цитат на: buchkata - 18.02.2013 09:55
Когато местя подобно растение в по-беден грунд задължително кастря половината листа.Така растението не се тормози в изхранваве на излишна листна маса.Топче глина също не би било излишно в новия аквариум.

Как не се сетих за глината.  *DRINK*

cardin

Моя Кринум 2 пъти съм го местил в чисто нов аквариум и не е имал никакви проблеми.Само след преместване съм му слагал по една таблетка сера флоренетеА в корените.

Similar topics (3)

6308

Публикации: 3
Прегледи: 1912

8213

Публикации: 1
Прегледи: 2016

58811

Публикации: 20
Прегледи: 10440