• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 16:36

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с кабомба и лимнофила

Започната от lipopld, 23.03.2013 20:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

lipopld

23.03.2013 20:45 Last Edit: 24.03.2013 14:25 by Георги
Здравейте, имам следния проблем и се надявам някой да даде съвет. Проблема е с кабомба и лимнофила.Кабомбата растеше добре, но в един момент върховете и започнаха да се накъсват, а листата и се затлачиха и започнаха да капят.Дразнеше ме и я окастрих   *CRAZY*. Сега покарва нови стебла, но ме притеснява да не се повтори проблема.Лимнофилата расте добре, пуска нови издънки, но  листа и  започнаха да потъмняват и затлачват като при кабомбата.

nikan

За да имаш добър съвет и отговор за проблема трябва да упоменеш повече информация за аквариума осветление,големина  ,торене,подаваш ли co2 променял ли си нещо скоро в аквариума и т.н и е възможно сам да стигнеш до решение на проблема :-)

lipopld

Сетих се, че ги пропуснах тези неща  :-[ . Аквариума е 110 л, осветлението 2x 18w, темп. на водата е 29 С . Не съм торил и не използвам CO2. Рибите са 3 дискуса, 2 трихогастера, 6 неона, 1 гибицепс, 1 отоцинклус.

nikan

Ами отговора се крие точно в това 2х18в на 110л аквариум е слабо осветление за растение като кабомбата,лимнофилата е възможно да расте но не в цветущо състояние!За рибите не коментирам!

lipopld

Благодаря за бързия отговор!

JEM

Освен осветлението,температурата,която поддържаш(заради дискусите предполагам)също е проблем.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fprikachi.com%2Fimages%2F852%2F6799852C.jpg&hash=f2353be992cf54bc4f05d0515acf68d5dedde1e7

anasarka

А и лимнофилата изобщо растенията с финните иглоподобни листа са си чувствителни към промените в аквариума и реагират бързо като гният. Имах преди време както си върви и изведнъж за ден два се скашка цялата.
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

lipopld

Явно е така, защото само този тип растения имат проблем.

anasarka

Да по-чувствителни са но при правилно отглеждане неби трябвало да имаш проблеми :-)
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

lipopld

Предполагам ще търся начин да увелича светлината. Само се чудя дали ако поставя по-мощни пури, ще светнат, защото аквариума го взех готов и не знам дали електрониката ще издържи  *dontknow*

nikan

Трябва да опиташ да сложиш допълнителни пури най добре с ел запалване,едва ли ще решиш проблема с поставянето на по мощни лум.пури на мястото на старите,най много да гръмне

lipopld

Проблемът е че съм ограничен от към място.

Similar topics (5)

28504

Публикации: 11
Прегледи: 5321

17088

Публикации: 6
Прегледи: 4251

55926

Публикации: 9
Прегледи: 4274

5429

Публикации: 6
Прегледи: 3499

41034

Започната от pachoo


Публикации: 1
Прегледи: 2424