• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 13:22

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Какво е това растение? Всички питанки - тук! II част

Започната от NO CARRIER, 08.12.2012 22:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

blackapostle

Здравейте отново!

Отговориха ми от сайта, от който бях поръчал растенията (всъщност не сега, когато пиша, а по-отдавна),

за някой който случайно се интересува, ще дам списък с точните наименования по ред на снимките, които съм качил:

1. Isoetes
2. Saururus cernuus
3. Pogostemon erectus
4. Hydrocotyle tripartita
5. Rotala rotundifolia
6. Limnophilla sessiliflora
7. Bacopa amplexicaulis
8. Bacopa monnierii
9. Acorus gramineus
10. Glossostigma elatinoides

Като цяло съм доволен от сайта, като се има в предвид това, че когато се поръчва от итнернет има голяма вероятност да се разминеш с очакванията си, но така или иначе някои от тях не ми трябваха и сега тези растения даже по ми харесват :)



kaloqn_0998

Някой знае ли какво е това растение? Взех го уж за анубиас пък то май не е такова. Досега не съм гледал анубиас и много го бъркам с някой други. Мислех че е анубиас и затова не съм го засаждал цялото в грунда, а само го притиснах с няколко камъка, пък то май не е такова. Започна да расте доста бързо, а доколкото знам анубиасите растат бавно. Изкарва нови и нови листа и се чудя ако не е анубиас да го засадя ли напълно в грунда или да го оставя така.

evgeni200

Cryptocoryne pontederiifolia - засаждаш целия корен в грунда

kaloqn_0998

Мерси! А все пак да го заривам ли целия корен или да го оставя така щом си расте?

saxon


evgeni200

Цитат на: kaloqn_0998 - 14.09.2014 18:21
Мерси! А все пак да го заривам ли целия корен или да го оставя така щом си расте?

Щом си расте не променяй нищо, като пусне филизи те ще се вкореняват сами :-)

sVGNsali

Моля за помощ за идентификация за това растения. Ще го бъде ли без СО2 и торове?




Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

Marto99_mz


kaloqn_0998

Не знам мен ми прилича на Велиснерия нана с тези леко черни точки по листата на първата снимка. Обаче от втората се обърквам. Може да е Шиловиден стрелолист, както каза Superman. http://aquariumbg.com/rastenia/Sagittaria%20subulata
Ето линк за отглеждането му. :-)

sVGNsali

Мда, сагитариа е май.
Боднах го в грунда, ще видим..
Благодаря колеги.
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

petko


kaloqn_0998

Оу да може и Ехинодорус да е виж на втората снимка листата как се удебеляват към върха.

Публикациите са слети: 21.09.2014 15:38

Здравейте! Днес ходих за гъби покрай реката и намерих доста роголистник и още едно растение. Взех си малко и се чудя дали ще мога да го сложа в аквата след хубаво измиване? Дали ще се приспособи бързо към температурата, защото в реката беше под 20 градуса, а в аквата над 24? И още нещо. Какво е другото растение и може ли да се гледа в аквариум? Беше във водата и малко надводно. Ето няколко снимки.  Става въпрос за първото.

metcheto

Здравейте, някой знае ли името на високото растение в аквариума?

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs15.postimg.cc%2F4h3wqnx57%2Fa135.jpg&hash=5c5abb41f5fd0d98d8be692373882fa422a56e11
"Ако можех да им разкажа какво видях в теб, никой нямаше да ми повярва...Ще си кажат - мечтател ! Ако знаеха какво видях в теб, цял живот биха искали да мечтаят....."

petko


metcheto

"Ако можех да им разкажа какво видях в теб, никой нямаше да ми повярва...Ще си кажат - мечтател ! Ако знаеха какво видях в теб, цял живот биха искали да мечтаят....."

Similar topics (5)

2042

Започната от Тони


Публикации: 29
Прегледи: 11331

51504

Публикации: 9
Прегледи: 4051

27664

Публикации: 4
Прегледи: 2738

9201

Публикации: 2
Прегледи: 1890

1453

Започната от 77


Публикации: 7
Прегледи: 3446