• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:56

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

ниакои да ми каже колко co2 триабва да пускам в мин

Започната от kokoko, 22.11.2007 23:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kokoko

имам система на сера с ра4но реголиране ,имам и тест, аквариома ми е 200 литра имам 40 корена растениа и незнам колко балон4ета да пускам в мин,като за на4ално стартиране.

malomir

При така зададен въпрос не е възможен точен отговор.
Пишеш каква ти е системата а не пишеш какви са растенията.Пишеш колко литра ти е а не пишеш какво осветление има вътре.Начално стартиране на аквариума ли е или на системата за ЦО2

DJBamby

Е аз имам готов отговор - 2 или 3 мехурчета в секунда. Казвам го напълно сериозно и ако на другия ден рибите недишат кислород от атмосферата значи сме уцелили дозата. Смесителите нпозволяват 5/6  "тлъсти" мехура в секунда, че да се натровят нещата. Е освен ако не сме с Ferplast и допълнително през филтърна глава да подаваме CO2.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg380.imageshack.us%2Fimg380%2F1890%2Fa1gn0.th.jpg&hash=3ce3fd12d8a974e49b4c15f28f322edda0013e1e - 666 litra.

federal

От както съм със системата на Ferplast с реактор да ти кажа, че не мога да получа пренасищане на водата с СО2. Целия реактор "кипи" но всичко се разтваря във водата. Общо взето, което съм взел на тази фирма съм доволен.  :-)

zmeq

Е как хем всичко се разтваря, хем няма пренасищане  :-D
То зависи и колко подаваш, ама ...

federal

Работи 12 часа и няма това кипене по растенията, а рибите да бърбочат въздух от повърхността. В същото време на секунда по балон.

ata_nas

Просто си купи един СО2 тест и го наблюдавай! Така ще си регулираш подаването в желаните граници.

kokoko

благодариа на вси4ки за саветите *BRAVO*

Similar topics (5)

30816

Публикации: 12
Прегледи: 3685

45328

Публикации: 4
Прегледи: 3018

12447

Публикации: 2
Прегледи: 2137

160

Започната от ннп


Публикации: 4
Прегледи: 2719