• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 03:06

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Какви торове ползвате за нов аквариум?

Започната от bgangler, 02.01.2008 10:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bgangler

Здравейте на всички и Честита Нова Година!
Пожелавам на всички Ви много здраве, късмет, любов и красиви аквариуми :-)
Та, бих искал да се представя с няколко думи - запален рибар и екстремист, както и маняк акварист, който по ред причини беше изоставил лудостта си за 5-6 години и така до тази Коледа. Моята красива приятелка ми подари 100 л аквариум и отново събуди тихата ми лудост.
След известни размишления реших да се провбвам да създам биотопен аквариум (Южноамерикански) с много растителност и харациди. Четох доста през последните няколко дни и си припомних доста неща, но останаха две неща които ме притесняват:
1) Как да подготвя грунда за засаждане на растенията, без да използвам глина и други органични бомби в аквариума си? Според мен ще е най-удачна употребата на торове, но какви,коя марка и в какви дози за новосъздаден аквариум?
2) Как да дизенфикцирам и почистя от водорасли новозакупените растенията за да съм сигурен, че няма да внеса нежелани попълнения в аквариума?

Мерси предварително!
"One who cannot love her smallest creations, cannot claim to stand in front of Nature"

miTko

Здравей!  :-)

Цитат на: bgangler - 02.01.2008 10:34
1) Как да подготвя грунда за засаждане на растенията, без да използвам глина и други органични бомби в аквариума си? Според мен ще е най-удачна употребата на торове, но какви,коя марка и в какви дози за новосъздаден аквариум?
2) Как да дизенфикцирам и почистя от водорасли новозакупените растенията за да съм сигурен, че няма да внеса нежелани попълнения в аквариума?

Мерси предварително!


...като прочетеш в съответните раздели! ;-)

Разни мои АКВАРИУМИ 

iek

1.За основа под грунда можеш да използваш фирмени субстрати-Sera floredepot, Tetra Plant Complete Substrat  и др. подобни.(за справка къде можеш да ги намериш-виж гугъл)

2.Едва ли има растения отглеждани в стерилна среда, а и дали ти ще можеш да осигуриш такава? Просто, когато купуваш растения, гледай да са в добър вид.

Успех и да пуснеш снимки от началото!

panchopan

ЦитатКакви торове ползвате за нов аквариум?
Никакви.
Торове се използват в работещ аквариум със закрепени и растящи растения.
При нов аквариум и торове най-много да си докараш всевъзможни водорасли и те да задушат каквито растения си сложил.
Честата смяна на водата е достатъчна докато закрепят растенията и после слагай торове.

Ако смяташ че глината е бомба аз не знам какво да кажа за торовете :-)
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

bgangler

Мерси за инфото, аз все пак решвам да заложа на Sera Floredepot, защото възнамерявам да залесявам гъсто аквариума още в самото начало, а чистия грунд няма да предложи достатъчно хранителни вещества за растенията. Остава само да се надявам да не захраня и водораслите още в самото начало :-|
"One who cannot love her smallest creations, cannot claim to stand in front of Nature"

Stas

Торове в началото се слагат САМО, ако започнеш и с подаване на СО2 и имаш достатъчно осветление (0,5 вата/литър). В противен случай - забрави за торове!

MethodMan

по - добре изчакай с торенето приятелю - аз се наиграх по същия начин
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimages21.snimka.bg%2F004337306-big.jpg&hash=bcb12ac1a8ea9bc05ece7ad754acac2c391d86b7 https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimages23.snimka.bg%2F005081977-big.jpg&hash=5525a7023a028aa2be5941dbb7f945fe4ef405fc

bgangler

Като се замисля май сте прави. По-добре да видя как ще вървят нещата и тогава да се впускам в експерименти. Винаги мога да добавя торове, но ако оплескам нещата в началото, много ще се "наиграя".
Ще пускам снимки и коментари по върпоса. Тая събота отивам на пазара да се сдобия с рстения и се впускам в авантюрата. *YAHOO*
"One who cannot love her smallest creations, cannot claim to stand in front of Nature"

igenov

Аз мисля, че iek е прав, защото субстратите, които е посочил се слагат в самото начало, под грунда, и освен това в описанието им пише, че не предизвикват появата на водорасли. Течни торове естествено при стартирането не са нужни.

Similar topics (5)

16164

Започната от onyxman


Публикации: 21
Прегледи: 9723

34864

Публикации: 2
Прегледи: 3188

3259

Публикации: 11
Прегледи: 6076

9384

Публикации: 16
Прегледи: 12310

41418

Публикации: 7
Прегледи: 3138