• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 09:28

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Как се съхраняват растения "на сухо" за няколко дн

Започната от Тони, 15.02.2006 12:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tishovsx

ааа, Ошканье, съм чувАл думата, Оти онА така си се викА...у севрозападнала Бугария, тва си е правилния говор, он че ми вика, не бъбреш правилно...ааа навам, дайте они да им кажа как се вика на сите думи...
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

kraltchev

Според моя опит растенията издаянват повече от седмица в херметично затворено найлоново пликче без никаква вода, само леко влажни.  Може и човек да ги увие в мокър весники след това да ги сложи в пликчето.

Водата, дори да е малко по някакъв начин ги скапва по-бързо.  Ако ще ги държиш в леген или кофа трябва да има движение на водата иначе става блато 3-4 дни.

Тук обикновено ги пазим в хладилника (тъмно и студено).  Някой растения обаче не даянат повече от 2-3 дни.

--Николай

dido


malomir

Лично бях свидетел на внос от Сингапур.Всичко беше увито във мокри вестници и растенията си бяха ок.

miTko

Честно казано не знам аз от къде съм я захапал тая дума... :? Както знаете, Пловдив е космополитен град отдавна и тук ползваме всякакви думи от всякакви езици и наречия.
По бащина линия съм от чирпанския край, а по майчина от Калофер!
Освен това съм и 1/8 габровец.За други корени не мога да съм сигурен.
Разни мои АКВАРИУМИ 

Similar topics (5)

51504

Публикации: 9
Прегледи: 4042

2267

Публикации: 8
Прегледи: 3462

4851

Публикации: 5
Прегледи: 3379

5436

Публикации: 7
Прегледи: 4023

17999

Започната от HADJOLOV


Публикации: 1
Прегледи: 1871