• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 07:01

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Гниещи растения след третиране на алги

Започната от radorousev, 30.12.2018 11:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

radorousev

Здравейте,

Преди 4-5 месеца ми се появи черна брада в аквариума (60 л). Започна да расте доста агресивно. Посъветваха ме да третирам с препарат ALGEXIT на Easy Life. Използвах препарата според инструкциите. В резултат започнаха да ми загниват растенията - всички без изключение. Паднаха им почти всички листа. Опитват се да изкарат нови от корените, но докато се отворят също покафеняват и нагниват. Корените са още живи явно.
Свързах се е Еленков и му обясних за какво става въпрос. Посъветва ме да третирам с Макро и Микроелементи веднъж седмично след смяна на вода. Това беше преди около месец. До момента все още няма никакъв резултат.

Има ли начин да възстановя растенията ?
Трябва ли да се рестартира аквариума ?

Благодаря !



https://i.postimg.cc/TYgCGT4W/viber-image-3jpg.jpg



vasil dimitrov

Не виждам целия аквариум,само криптокорини,но за месец да се оправи няма как да стане.Качи снимка на целия аквариум.

radorousev

Ето снимка и на целия. Бяха 6 много добре развити растения с много добро разлистване.


vasil dimitrov

Като за начало вземи да почетеш статиите из форума наред,сложи "нормален" грунд и сложи повече растения.Успех!

Георги

radorousev, мерил ли сте ph, kh, gh? Доколкото виждам не подавате CO2.
Възможно е от третирането да са се изменили.
Този препарат го дават против различни видове зелени алги и всъщност е салицилова киселина. При предозиране влияе и на растенията. Дозировката е на литри вода, но като за листната маса може би е било повечко? Апоногетон ли е това?

Боцията е симпатяга :) Ако можете, осигурете и укритие, ще е по-спокойна.

Едит: С рестарт не виждам какво ще промените, освен ако не сте решили да смените грунда. За месец препаратът би трябвало да е изваден от аквариума със смените на водата.

kuvert

Да беше ползвал глутаралдехид,нямаше да имаш тия ядове!

Similar topics (5)

23484

Започната от excess


Публикации: 6
Прегледи: 2868

49563

Публикации: 9
Прегледи: 3340

19199

Публикации: 7
Прегледи: 3308

3539

Публикации: 6
Прегледи: 3008

15266

Публикации: 28
Прегледи: 8303