• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:59

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Движение на водната повърхност

Започната от danchoto, 28.06.2005 16:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

danchoto

Значи - изправен съм пред следната дилема:
Ако изхода от филтъра е дълбоко и не раздвижва водната повърхност се образува гадна бактериална ципа и имам чувството че запечатва аквариума отгоре. Освен това всички мехурчета излизащи от растенията се налепват по ципата и освен че става грозно намаля и светлината по този начин.
Когато водната повърхност се раздвижва над опрелена степен ципата изчезва изцяло. Тогава обаче избягва (май)  и малкото СО2 което рибите отделят.
Докато имах молинезия нямаше и помен от ципа - гаси лакомите същества са тия обаче - освен всичко друго и на сомовете вафличките изяждаше даже! Посред нощ съм я засичал да седи на повърхността и да яде ципата.
Е даде ама си взех скариди и ме достраша че ще ги яде (тях или евентуално малките им) и я разкарах.
И сега какво да правя?

dido 1

Гадната ципа присъства и при мен, да разкажа за случката. Значи миналата седмица ми се наложи да пътувам до провинцията за един ден и забравих лампата на аквариума да свети (1бр. *18w). горе долу около 36 ч. без спиране. Интересното е че като се прибрах нямаше и помен от ципата. Незнам дали се дължи на светлината. :idea:
544л. Малави

Similar topics (2)

12760

Публикации: 13
Прегледи: 6910

10659

Публикации: 1
Прегледи: 3067