• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 07:28

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Явански Мъх

Започната от gazarcho, 10.02.2007 16:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Георги

Щом не можеш да си позволиш да покриеш дъното на 60л аквариум с мъх не виждам какво повече можем да ти отговорим.

gazarcho

хм, а колко ще ми струва да го облепя цялото дъно с мъха преблизително, незнам как върви и затова и питам.
голямо сърце + дълбок джоб = красив аквариум

don_misho

11.02.2007 06:59 #17 Last Edit: 11.02.2007 07:03 by don_misho
Ми нали идеята ти е цялото дъно да се покрие,застели дъното с мрежа,раздърпай на конци мъха и го разпредели навсякъде под мрежата.Ако го сложиш на едно място ще започне да се оформя в топка,а не да се разстила ;-)
Вземи си достатъчно мъх,ако искаш да го направиш както трябва,едва ли няма да можеш да си го позволиш.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg682.imageshack.us%2Fimg682%2F460%2F40101892.th.jpg&hash=84ed4e38032181efb8f0a30ceb594125dba6ea32

Raven

мъхът не е движещо се растение- няма да припълзи навсякъде като другите растения и да залеси всички,той си седи само на едно място и там си нараства.

хубавото е че дори и съвсем малко нишки да сложиш -те ще си нарастнат и сгъстят,но няма да се разширят настрани.
за това се снабди с достатъчно количество мъх които да разстелеш на тънък но равномерен слой по дъното навсякъде където искаш да имаш мъх в последствие- слоят трябва да е буквално с една две нишки дебелина- съвсем рядък и тънък,но да покрива всичко равномерно.

няма да ти излезе скъпо- аз с мъх за 5 лв. покрих всичките си корени в 700 л. аквариум с достатъчен първоначален слой - грубо около една шепа.
гледай да не е равно дъното като тава- дай му някакъв наклон поне в единят край,сложи и няколко камъни на група в единя край където е най високото- ще се получи интересен дизайн.
камъните може да не са с мъх,ще стане по интересно и красиво стига да са хубави самите камъни .
после може да сложиш и други растения тук -там- примерно няколко стръка валиснерия- ако го направиш като хората може да стане много красиво.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

gazarcho

11.02.2007 16:53 #19 Last Edit: 11.02.2007 17:04 by gazarcho
Raven, мерси, много ценен съвет!  *OK*

(а аз си мислех, че за да го покрия ще ми трябвят около 40-50 лв...)
голямо сърце + дълбок джоб = красив аквариум

botan

аз те съветвам отзад да да понатрупаш малко камъни и от тях да спуснеш мъх защото иначе ше изглежда мн плоско!

Predator

При мен яванския мъх го пренесох случайно преди месец и половина с няколко други растения (отначало даже си помислих, че съм пипнал някакви нишковидни водорасли!) и трябва да е бил само една-две нишки заплетени някъде по листата на растенията.
В момента се е закрепил здраво за един корен и няколко камъка и започва да се разпространява навсякъде (като се прикрепва към каквото намери - включително и към растенията).
Така че не се притеснявай от количеството - ако му понася, расте доста бързо и не изисква кой знае какво осветление (при мен си е направо на сянка), но понеже расте доста плътно има голяма вероятност да завъдиш водорасли ако нещо не е наред с "химията" на аквариума ти и нямаш достатъчно скариди да го почистват!

Similar topics (5)

38805

Публикации: 1
Прегледи: 2072

13184

Публикации: 11
Прегледи: 6446

28907

Публикации: 1
Прегледи: 3815

11866

Публикации: 4
Прегледи: 3933

311

Започната от BLKnight


Публикации: 2
Прегледи: 2579