• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 22:51

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Анубиас Бартери-цъфтеж

Започната от Caxapa, 22.12.2009 20:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Caxapa

Здравейте! След като се справих "успешно" с унищожаването на един от Анубиисите (Хастифолия) от няколко дена установих, че Анубиас Бартери  пуска нов лист който е втори за месеца и още нещо което ми прилича на неразпъпил се цвят.   Не съм сигурен ною не ми се вярва и да е случайност спирането на СО2 в този ми аквариум. Спрях да подавам газ от около 2 седмици и водораслите по другите ми растения видимо намаляха. Учудващо намаляха и в съседния 120 литров.  Но това само като допълнение за по-образна представа на опитите ми да имам прекрасна зелелина-растения в аквариумите ми. Преди време Ехиндорусите ми пускаха стрели но нищо не се получи.Няколко дена след като подадеше стрелата над водата и увяхваше. Ето сега прилагам снимки на Анубиаса и ако някой има идея как да опазя цвета ще съм много благодарен.




: 22-12-2009, 08:12:38
NO Coment?  Или просто липса на мнение?

santah

Поздравления! Наистина ще цъфти. *BRAVO*
А как да запазиш цвета? - Ами не го пипай много и не променяй условията в аквариума.  :-D

Caxapa

Цитат на: santah - 22.12.2009 20:37
Поздравления! Наистина ще цъфти. *BRAVO*
А как да запазиш цвета? - Ами не го пипай много и не променяй условията в аквариума.  :-D
Ок. Обещавам да не се ровя около него.Само още един въпрос. Цвета подводен ли е или на додата?

santah

Аз съм виждал само подводни такива, но ако е нисък аквариума не виждам защо да не излезне и над водата. *dontknow*

Caxapa

Цитат на: santah - 22.12.2009 20:46
Аз съм виждал само подводни такива, но ако е нисък аквариума не виждам защо да не излезне и над водата. *dontknow*
Водния стълб е 40 см  И аз съм виждал в магазина от който си вземам растения само надводно цъфнали. И поради тази причина искам съдействие и помощ от колеги.

Raven

Анубиас нана и бартери цъфти и подводно и надводно.
В аквариумите е предимно подводно защото е нисичко растение и трудно излиза над повърхността, а дори и това да се случи лампите почти винаги исушават цвета.
Това важи за повечето аквариумни растения, има едни специални аквариуми за цъфтящи растения и за такива които да преминават надводно.При тях капака е с височина някъде около 50 см. и предната му страна е прозрачна- нещо като палудариум и аквариум едновременно.

При мен в палудариума анубиаса си цъфтеше надводно по същият начин както и под вода- няма разлика.
В палудариум обаче расте много по бързо и листата са по големи и плътни.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

kvostaaa


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi49.tinypic.com%2F20j1v9u.jpg&hash=6206167549087f1cb70b18dbaf66f629f44b3771
Ето го моят Бартери :-).Само не го пипи ;-) щом е тръгнал да цъфти зничи си се чувства много добре и ще цъфне предполагам подводно,поне моят така цъфна!
Ако някой те обиди, СПРИ, преброй до10 и след това пречукай гадното копеле!
,

Similar topics (5)

57321

Публикации: 1
Прегледи: 1948

2790

Започната от 6aro


Публикации: 12
Прегледи: 6374

53749

Публикации: 4
Прегледи: 3187

43939

Публикации: 8
Прегледи: 3519

34371

Започната от Pep1


Публикации: 3
Прегледи: 2413