• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:09

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

помощ , охл&

Започната от Stefan, 16.07.2004 12:42

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Stefan

b]Здравейте, ей много готин сайт. Браво на вас а сега по въпроса.
Имам 55 литров аквариум , риби - 3 хелера, 2 гупи , 2 златни , 2 сома , 2 неона . Добре ли е скоро ще взема и 2 скаларии.
Та проблема е че имам малки охлювчета по целия аквариум и започнаха да ми ядат растенията.
Как да се отарва от тях без да навредя на рибите и растенията.

Предварително благодаря[/b]

Raven

охлювите не са ти проблем-вадиш ги ръчно и с малко постоянство след 2 седмици си готов.подбора на рибите обаче ти е много зле,а ако ложиш и скаларий-язък за тях.има и препарати за охлювите ,но не те съветвам-на55л.каквато и химия да сложишще стане хирошима.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

niky

Имаш златни риби и в същото време и растения?!!!
Това ми е трудно да го повярвам  :lol:

Ако ги разкараш тия златните, спокойно можеш да си вземеш скаларии.
За охлювите...нистатин. Или мога да ти дам за малко моите боции :lol:

Stefan

Благодаря за отговорите но , как да махна около 200 охлюва ,като са   в грунда много ми е интересно.
И друго , златните са много яки и въобще не закачат растенията, само тия охлюви.
Как да си намеря нистатин и колко се слага?
Ай със здраве

harry

По-добре не вземай химии, а някакви риби, които да ги ядат, например тетраодон (викат и риба-балон). Изкарай колкото можеш охлюви и пусни рибоците. До 1-2 седмици няма да има нито един охлюв :)

etg

Ако охлювите са ти от тези , които са в грунда(мелании) не са ти никакъв проблем. Ще се размножават докато броя им почне да се саморегулира . А ако са от другите (навлеци) не вярвам точно те да ти ядат така видимо растенията. Златните винаги, а хелерите и гупите при определени условия ядат.
Колкото до прочистването - с риби (ботя или мастацембелуси) , но в никакъв случай тетраодон, ако неискаш да си останеш и без риби.  :lol:

Стефан

Грация хора ще си взема или ботя или мастецембелуси. Ок. , ама нали няма да ми изядат другите риби. И колко струват ,че нещо не съм добре със финансите.
грация

Raven

ботията е кротка риба но няма да ти помогне за меланиите понеже те живеят и се размножават в грунта.за другите охлюви няма грешка.тетраодона е хищник  и е сложен за гледане-иска солена вода и др.ако не успееш по друг начин остава ти метода-всичко вън и от начало.и с химия става но гледай принципно да ти е последно средство щото представи си 50 литра с много риби , химия и 200 мъртви охлюва :shock:
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Similar topics (5)

52908

Публикации: 20
Прегледи: 12445

45917

Публикации: 1
Прегледи: 1705

24344

Публикации: 5
Прегледи: 2785

11486

Публикации: 13
Прегледи: 4518

47482

Публикации: 4
Прегледи: 3215