• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:51

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Засаждане

Започната от Martins, 18.09.2007 12:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Martins

18.09.2007 12:51 Last Edit: 18.09.2007 13:31 by Martins
Купих си от "съботния пазар" cabomba в едни така да се каже саксийки :-[ с дупки....едни такива пластмасови, който е ходил на пазара ще се сети. Бяха пълни с някаква вата и махнах я сложих грунд и си засях растенията вътре по 4-5 стръка бяха и с тези саксиики ги пъхнах директно в грунда....дали ще растат нормално така или? За развитието на корените не се притеснявам, но ми се струва че нови израстъци ще бъдат възпрепятствани...

ata_nas

Омахай саксийките!

}|{opukc

Махни саксийте и ватата. Бутай стръковете директно в грунда. На цветето боже би ще му трябва малко да се адаптира, но ще тръгне.

KFC

И аз имам кабомба, но колкото и да я  слагам в грунта все неможе да си пусни корени. Данеби да баркам някаде. *HELP*

ata_nas

Руснаците пуснаха CD-Sera.Там ще намериш доста подробни описания на различни въпроси, включително и как да садиш растенията!

streetspluntep

20.09.2007 15:52 #5 Last Edit: 11.11.2009 20:15 by streetspluntep
.

ata_nas

По принцип кабомбата е високостеблено растение.Помисли защо при теб не иска да вирее, евентуално грунт, осветление, CO2, торене и т.н.

streetspluntep

21.09.2007 15:26 #7 Last Edit: 11.11.2009 20:16 by streetspluntep
.

ata_nas

Ако приемаш съвети:поискай си от някой от форумците.Все на някого аквариума ще трябва да се "коси"-предполагам, че ще ти помогнат.Не се вижда от къде си.

jommy

Имам два аквариума в единия пускам со2 и торя с сера daydrops в другия без со-2 има само под грунда сера флоредепот и също торя с daydrops и в двата камомбата расте като луда. Малкия аквариум с со2-то е 33 литра осветление 2х8вата и една гролукс над него 18вата в по-голямият 84 литра осветление 2х15 вата. СО2-то в малкия е със система на сера старт с таблетките сложил съм тестче за со-2 и таблетки се слагам двойно спрямо инструкциите. Нямам изразена коренова система на кабомбата и не съм запознат дали прави такава, но някой стръкове пускат по протежение на стъблото като коренчета може да е от това, че често съм я подрязвал - продължава да си расте както подрязания стрък така и подрязаната част естествено засадена.

Stas

Кабомбата е доста капризно растение въпреки някои противоположни мнения, които съм срещал.
При мен върви чудесно, не пуска корени по средата на стъблото и се вкоренява сериозно в грунда.
Въпреки това съм имал периоди, в които почти съм си губил популацията на червени и зелени кабомби.
Кабомбата си иска торене, СО2, светлина... Аз ползвам торовете Акваформула, които продава Евгени - доволен съм. Изглеждат доста балансирани. И все пак - не забравяйте, че температура, торене, СО2 и светлина трябва да са в синхрон. Иначе нищо не става. Като увеличим едното от тях - трябва да увеличим и останалите...

igenov

Кабомбата върви добре в мека вода, каквато е в София. При твърда вода според мен нищо не помага.

kratun

Кабомбата и при мен е най-капризното растение. Получих 15-ина стръкчета от Биг Гонзо и в рамките на 45 дни успях да задържа само 8. Определено им харесва СО2 и малко торене (ползвам "Профлор" на Dajana pet). Дано не сте прави за твърдата вода! При нас е ужасно твърда, а за момента май ще ги бъде.
,,Всичко, което съм искал е било — съгласие с моите желания, след конструктивна дискусия." - Уинстън Чърчил.

Similar topics (5)

14606

Публикации: 3
Прегледи: 4861

54386

Публикации: 1
Прегледи: 1888

30702

Публикации: 3
Прегледи: 4753

2213

Публикации: 24
Прегледи: 11496

37073

Публикации: 6
Прегледи: 5043