• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:41

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос за костенурка

Започната от Vempe, 21.05.2012 16:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Vempe

От известно време имам Червенобуза костенурка , на около 4 години е до колкото знам и ме интересува може ли през лятото да я изнеса на терасата в някакъв леген.Хем да се препича хем да и е по широко ,пък зимата обратно в аквариума.Терасата е открита на четвъртия етаж. :)
Безсмъртен съм до доказване на противното, а тогава няма да ме засяга !!

Дискус

Може. Няма проблем. Гледай само да не падне от терасата.

ico

Ако аквариума който може да й осигуриш е по-малък от леген... много жалко за наказаното животно. По-добре намери собственик, който ще може да се грижи нормално за костенурката.
На терасата в легена може и да я свариш, ако много го напича слънцето. На открито костенурката ще има нужда освен от малко припек, също и от място със сянка и вода на сянка, която да не се загрява прекалено от слънцето. Изобщо тия животни имат нужда от повече място и адекватни грижи.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Vempe

На терасата пече слънце за около час час и половина сутрин, а колкото до аквариума е временен есента ще има по голям.:)
Безсмъртен съм до доказване на противното, а тогава няма да ме засяга !!

rakim

Аз гледам моята лятото на терасата и се чувства идеално,да просто не трябва цял ден да напича пряко върху нея.На 25 години е моята ;-)
540л Южна Америка

Vempe

Колеги интересува ме също мога ли да храня костенурката с живи попчета от река Дунав?
Безсмъртен съм до доказване на противното, а тогава няма да ме засяга !!

goldstar94

Моета преди да я разкарам съм я хранил с 2-3 малки каракудки  :-D по 2-3 см на 3 месеца

Vempe

Притеснявам се да не се зарази с нещо ,все пак Дунава ни не е много чист.
Безсмъртен съм до доказване на противното, а тогава няма да ме засяга !!

rollon

Давай и суров дроб,пак е шоу колко настървено го яде,щом те е страх да не се зарази.Аз съм и давал трицонка сурова пак я хапва

Vempe

Колеги възможно ли е по-голяма костенурка да направи нещо на по-малка,да я бие или да я изяде?
Безсмъртен съм до доказване на противното, а тогава няма да ме засяга !!

reaskol


Similar topics (5)

54406

Публикации: 8
Прегледи: 4824

43116

Публикации: 1
Прегледи: 2677

35309

Публикации: 1
Прегледи: 3772

24700

Започната от tuxchyyy


Публикации: 10
Прегледи: 6686

48487

Публикации: 14
Прегледи: 8764