• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:32

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Тритон

Започната от thecreater, 06.11.2009 10:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

xoxi

Аз преди 8 години си бях купил алпииски от изложбата в Шумен.Взех мъжки и женски след околи месец имах поколение от около30 тритончета.Женската, снася яйцата на листата на растенията и ги завив в аквариума имах само дребна криптокорина. Хранех ги с чернодробна и от време на време с червей.Аквариума беше 60л ха половина пълен и няколко камъка за катерене.След това излязох отпуска за 1 месец и колегите ми ги умориха.Това е което знам.А тези грозните доколкото знам са някакъв пещерен вид  *privet*

миа

Това е пещерен вид:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%B9_%28%D0%B7%D0%BE%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F%29
Протей се нарича и за да си го отглеждате вкъщи трябва или да сте много богат или да сте изследовател или да си изядете боя от словенските природозащитници *JOKINGLY*.

А "тези грозните" са мексикански амбистоми или аксолотли:
http://nature-blog.info/?p=122
Обитават високопланински езера в Мексико (с доста странни имена - Хочимилко и Чалко май бяха). Почти са изтребени в естествената си среда.Обикновено не са такива белички - окраската им варира в нюансите на кафявото и черното, но албиносните форми (с бяло тяло и розови или черни очи) са създадени от човека и се предпочитат (защо ли неестественото ни се струва така красиво).

Емил 60

Знам че темата е стара обаче аз писах малки гребебести Тритони в едно блато в Трайково гледах ги без проблем със златни рибки скаларий апистограма неонка рачетата и един краб и сомове да защитени но много хора ги ловят убиват никой няма да ти влезе у дома и да търси дали гледаш то и змиите са защитени но всички ги убиват и почти няма глоби

Fundulopanchax

В българския език има препинателни знаци! Иначе нищо не се разбира. Предлагам всеки от потребителите преди да започне да пише в някоя тема, да напише на колко години е! Тъй като словореда на някои хора е доста странен. Поне да знаем до кой клас е учил !
Защото понякога като чета тук, се чувствам все едно съм в дом за умствено изостанали !

NO CARRIER

Като гледам текста, най-вероятно е писано от телефон. Кой ти спазва препинателни знаци.

Както и да е. Всеки си има глава на раменете и сам определя какво да прави. През последните години са изчезнали доста биологични видове. Я някое е пречило на някого, я е искал да си го отглежда вкъщи, щото е готино. Най-често условията у дома не са подходящи за дивите гадинки, в резултат на което те умират.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Емил 60

11.07.2017 13:03 #35 Last Edit: 11.07.2017 23:35 by Емил 60
Сега някой хора ще ме разпънат на кръст за 6 тритона а познавам един приятел който от същато блато си гледа 80 тритона много ме дразни че като някои си хване едно единствено животно от природата и си го гледа в домашни условия ги разпъват на кръст а на ден хиляди биват отровени убивани прегазвани и казват че има глоби за отглеждането им в домашни условия е случайно на някой да са влизали в дома и да търсят дали отглежда незаконни животни ?

Публикациите са слети: 11.07.2017 23:35

Извинете за грешките обаче пиша от телефон и се старая да е по бързо и правя грешки и клавиатурата автоматично ги поправя и поняга текста става като преведен от Гугъл

ico

 *offtopic
Цитат на: Емил 60 - 11.07.2017 13:03
Сега някой хора ще ме разпънат на кръст за 6 тритона а познавам един приятел който от същато блато си гледа 80 тритона много ме дразни че като някои си хване едно единствено животно от природата и си го гледа в домашни условия ги разпъват на кръст а на ден хиляди биват отровени убивани прегазвани и казват че има глоби за отглеждането им в домашни условия е случайно на някой да са влизали в дома и да търсят дали отглежда незаконни животни ?
Нали не чакаш, да ти ръкопляска някой, че правиш по-малки нарушения от приятелите си?
Така или иначе животинките ще умрат и няма как да се различаваш от другите убиващи защитени същества от природата...  :-!
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Similar topics (5)

32804

Публикации: 5
Прегледи: 4053

45781

Започната от mmincho


Публикации: 3
Прегледи: 3987

53821

Публикации: 8
Прегледи: 5031

44273

Публикации: 42
Прегледи: 34293