• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:10

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Отглеждане на тритони

Започната от DirtyHarryRock, 28.01.2013 18:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

DirtyHarryRock

Обожават червеи всякакви - дъждовни, тибифекс, bloodworms (всяка водна твар ги обожава, продават ги на замразени кубчета, моето тритонче ги обожава(Cynops Orientalis)), пинки от рибарските магазини вършат страхотна работа. Само, че наблюдавай как се храни, по колко изяжда и почиствай винаги след като хапне. И недей храни всеки ден, тези животни имат много бавен метаболизъм. Ти сам ще усетиш през колко време да го храниш и по колко да му даваш. ;) И да те питам откъде го взе?

S_mo

 Напоследък ме питат и на лични, от съботния пазар е закупен (даже продавача има сайт, но не се сещам сега какъв беше). Скоро ще му направя тема. Храня го с тетра дискус. В момента е в офиса, а там няма как да му давам замразена храна. Преди време купих жив хирономус, но не го дадох веднага и стана на комар.

Karaboevi

28.01.2013 18:35 #2 Last Edit: 29.01.2013 13:58 by Георги
Здравейте и от мен!!! Аз имам подобно земноводно. Живее вече няколко месеца в аква с дискуси(около 400 литра), храня го само с тетра Дискус и нямам никакви проблеми.(Колега аз не съм сигурен че е Тритон) Ето и снимки:

S_mo

Същия като моя :-P. Pleurodeles waltl е научно именование. От къде го взе? Твоя изглежда охрананен :popcorn:. Моя е клечка :-(. Как го гледаш с дискуси? =-O
Колко градуса е водата? Още един въпрос, през колко време си сменя кожата, ако забелязваш.........

DirtyHarryRock

Не го гледай с топлолюбиви видове, само го мъчиш на тази висока температура. Това, че са издръжливи е друг въпрос. ;)
: 28.01.2013г 20:08ч
Питам те откъде си го закупил, защото имам един китайски огненокорем тритон и му търся компания и никъде не продават, даже някои се чудят какво е това животно.

Karaboevi

Глегам го на около 27-28гр., Нямам избор просто всички аквариуми са ми с дискуси!!! Аз също мислех че няма да оцелее, но лятото дори и при 32 градуса нямаше проблем. Иначе не съм забелязал да си сменя кожата(най-ми е интересен вечер като легне да спи като малко бебе е :-D). Понеже храня доста често и обилно(по 6 пъти на ден) затова сигурно е наддал така. Не знам по какво се различава пола, мераклия съм да ги развъдим? Иначе съпругата ми го подари май месец миналата година и каза че е от магазин във В.Търново. Ще проверя дали мого да намеря и ще пиша по темата.

DirtyHarryRock

Не се сърди на забележките, но не е хубаво да го гледаш при такава температура и е пълен абсурд да го храниш толкова. Кожата няма да е смени, защото е под стрес, а би трябвало, защото доста е ояден и му трябва нова, по-голяма за да носи това туловище :D Иначе благодарско, ако провериш дали има, тъй като ми е омръзнало да обикалям и никъде да не намирам :)
: 29.01.2013г 11:11ч
Моя го гледам при 15 градуса и за месец и половина някъде го видях как сменя два пъти кожата си и след това е изяжда. :) Беше 8,5 см, сега е 10 см. Но моя е друг вид. Но всички тритони са студенолюбиви, не обичат чак такива жеги. Друг е въпроса, че може да ги издържа тези температури, все пак саламандрите са прочути със своите необикновени качества. И хелера може да живее на минусова температура, но е тропическа рибка и се чувства най-добре при температура над 20 градуса. Ако искаш да го отгледаш правилно, му направи едно отделно аквариумче и му осигури суша, по-нарядко го храни и естестрвено по-ниска температура от тази. Аз така направих и засега моя е добре. :)
: 29.01.2013г 12:12ч

: 29.01.2013г 12:12ч


Karaboevi

Нали затова е Форума да си помагаме взаимно,не да се сърдим. Приемам забелешката, но засега нама как да променя нищо. Ще го наблюдавам как се развива и пак ще пиша!!!

S_mo

Цитат на: Karaboevi - 29.01.2013 09:55
. Не знам по какво се различава пола, мераклия съм да ги развъдим?
Дай им още 10см. http://www.caudata.org/cc/species/Pleurodeles/P_waltl.shtml ( ако си го видял по нагоре. Моя като го купих беше 10,5 см сега е 11,5. DirtyHarrRock,  красив е!  *THUMBS UP*
Karaboevi, колко см е твоя в момента?

Karaboevi

Аз го имам от половин година. Сега е към 15см. На фона на Дискусите изглежда колкото тях, а те са на Макс. *YAHOO*.

DirtyHarryRock

Много е красив :) Вземи му компания. И при възможност ги отдели и ако искаш риби, сложи по-студенолюбиви и да не са много малки, защото тритоните са хищници. Важи и обратното, зависи от рибите. Тези тритони стават доста големи, на дължина колкото огнения саламандър (нашия дъждовник). Живеят много и обичат укрития и растителност, както и известна суша. За целта не прави купчина от камъни, защото могат да се затиснат и да се удавят. На един приятел едното тритонче така си отиде. Известен е под името испански ребрест тритон или Иберийски тритон. Поради факта, че населява Испания, Мароко (като цяло Пиринейския/ Иберийския полуостров) и има способността при уплах да пробива кожата си и да изкарва ребрата си през нея, като защитно средство. Но не стресирай животното, за да видиш как става.   :-D Извинявам се, ако досаждам с много инфо, но съм луд фен на саламандрите. Любимите ми животни са.

Karaboevi

Много Благодаря за инфото!!! Ами засега е в един малък съд около 450 литра (150см 50см 60см), но живот и здраве на пролет ще правя тройно по голям. Гледам го в момента с Два Хипостомуса по 50см, и един Гибицепс пак около 50см, и 6 Дискуса на макс, грунда е фин кварц. Нямам камъни имам само един корен от едната страна на аквата, но предполагам не е проблем. Колега DirtyHarryRock искам да те попитам има ли някъква вътревидова агресия и колко бройки мига да гледам заедно?

S_mo


Цитат на: DirtyHarryRock - 30.01.2013 00:13
Много е красив :) Вземи му компания. И при възможност ги отдели и ако искаш риби, сложи по-студенолюбиви и да не са много малки, защото тритоните са хищници. Важи и обратното, зависи от рибите. Тези тритони стават доста големи, на дължина колкото огнения саламандър (нашия дъждовник). Живеят много и обичат укрития и растителност, както и известна суша. За целта не прави купчина от камъни, защото могат да се затиснат и да се удавят. На един приятел едното тритонче така си отиде. Известен е под името испански ребрест тритон или Иберийски тритон. Поради факта, че населява Испания, Мароко (като цяло Пиринейския/ Иберийския полуостров) и има способността при уплах да пробива кожата си и да изкарва ребрата си през нея, като защитно средство. Но не стресирай животното, за да видиш как става.   :-D Извинявам се, ако досаждам с много инфо, но съм луд фен на саламандрите. Любимите ми животни са.
Не вярвай на написаното. Виш това http://www.caudata.org/cc/species/Pleurodeles/P_waltl.shtml
:-|
Ще заключа темата, защото е раздел споснори. Ще пусна нова в раздел влечуги и земноводни.

S_mo

 Продължавам тази тема: http://aquariumbg.com/forum/sera-in-bulgaria/hrana-za-triton/msg417785/#new
Понеже не мога да почна тема без снимка, ще кача една(много лошо качество)
My Pleurodeles waltl  

Отначало го мислех за Pleurodeles nebulosus, но го приех за Pleurodeles waltl, защото ми го продадоха (отсъботния пазар) за 'марокански тритон', а този вид се среща там. Условията в които го гледам са: температура между 16 и 22 градуса!! леко аерирана вода, аквариум околко 40-50 литра (трябва да има 10см растояние от  водата до капака), в аквариума има планорбиси и физи, голо дъно, храня го почти всеки ден с тетра дискус(яде само нея сигурно има силен аромат). Искам да спомена, че съм пускал малки плати (няколко дневни) при него и не ги е докосвал! Животинката е сравнително плаха.  

 По късно ще сложа по ясни снимки.

Karaboevi

Аз Моя го гледам вече почти година и животното се е приспособило към 27-28градуса. Засега аквата е 450л.(1.5м 50см 60), но на пролет ще правя един 1260л.(3.5м 60см 60см), и мисля да сложа много. Какво ще кажеш по въпроса за вътревидовата Агресия?

Similar topics (4)

54473

Публикации: 8
Прегледи: 5757

45781

Започната от mmincho


Публикации: 3
Прегледи: 3987

21603

Публикации: 5
Прегледи: 9448