• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 14:22

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Стартиране на 500л терариум с костенурки

Започната от Genadig, 30.05.2013 22:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Genadig


Всичко е страхотно, 500л терариум...обаче маркучите са дебели и не мога да пусна помпата-филтър и водата не може да се изкачи давайте идеи...ако има някои от София бих се раднал на място да дойде и да ми помогне


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi39.tinypic.com%2F2vx3tbc.jpg&hash=57c866e097d0e584f00ce36a393038bac1a6a716
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Caxapa

Поздравления за аквариума но би ли дал повече информация за Канистъра който  неможеш да пуснеш в действие!

Genadig

канистър SUN SUN HW303B  от Хаджи Димитър София съм моля колеги ако имате желание да дойдете и да ми помогнете
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Caxapa

Ако не се лъжа, тези канистри могат да качват  вода до 1.5 метра височина. Сигурен ли си, че  всичко е на ред в канистъра и работи нормално?. Обезвъздушаване и подобни процедури по запуска му..

Genadig

Тъй като цялото това нещо ми е подарък, от предишните собственици е работило да казаха ми със синия бутон няколко пъти и тръгвало пробвах но нищо не стана сега ще кача снимки да видите
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi44.tinypic.com%2Fadn5fq.jpg&hash=00f65dd79eb9dd33efb4e23aedc2b6f1e0c7d584
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F20iih42.jpg&hash=721a37a4d866db12bdc5fdc2e4c70419e95d8ea6
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Caxapa

Не ти е обезвъздушен филтъра по всяка вероятност. Остави всмукателният маркуч вътре и изкарай този от който се влива вода в аквариума с кофата  която е под акварима. Включи филтъра в ел мрежата и всмукни все едно точиш бензин-нафта. Докато се напълни кофата трябва да се обезвъздуши от самосебе си на самотек. Затваряш крановете ако има такива. Наместваш маркуча пак в аквариума и отваряш крановете да циркулира водата в аквариума.

Асен Евгениев

Точно такъв филтър си купих вчера за новия 230 литров, даже още не съм го разопаковал. Утре, ако
ми остане време, ще мина да оттренираме въпроса с твоя, че ако прецакаме нещо, да не е моя. :-D :-D
Шегичка, ще го задействаме. *DRINK*

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi43.tinypic.com%2F2zxqbeb.jpg&hash=fc7e6f3f32f66558f389b1b3318d6a613dfa12aa
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Genadig

Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

shnufito

Колега, отвори капака и напълни канистъра одо горе.
Откачи мъркучите от капака.
Затвори капака(ще излезе вода от изходния маркуч).
Свържи мъркучите към капака и свали изходния.
Включи и наклони към подкачващата помпа. *DRINK*

Genadig

от единят край тече вода да въпроса ми е там кои маркуч трябва да сложа този за към флейтата или за мръсната част? даже ги и размествах потръгна за малко и до там...иначе голямо наводнение стата  :duvar:
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Caxapa

Там от където тече вода се монтира флейтата. За предпочитане е да не се мъчиш повече днес. Колегата Акапулко ти каза, че ще ти помогне и да те просветли малко по техническите въпроси за да не направиш някое цунами при комшията.

Genadig

SUN SUN HW303B водата от единят маркуч се стича от аквариума надолу и става голямо наводнение...за 500л терариум по-удобно ли е вътрешен филтър вместо външен? предложете ми модел за да закупя
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Caxapa

Добре де. Снощи не спах да го мисля този филтър/без майтап/ от къде му е проблема. Сега пак пишеш несвързано. Как се стича вода от единия маркуч? Кой маркуч..Опиши подробно и ясно проблема за да реагираме и ний адекватно с някакви насърчаващи съвети и отговори в помощ.

Genadig

значи в общи линии направих всичко точно както вие казвате съответно всичко тръгна идеално в началото...но маркучите са доста тежки така да кажа..и проблема е във флейтата понеже е завъртяна с маркуча и лесно се изважда явно от силното налягане на водата..и тогава помпата буксува и от маркучите вместо да се изкачва водата тя се връща надолу към канистъра и той вътре нали е напълнен с вода и не може повече и съответно прелива и за 10 секунди става егати и наводнението...пробвах да спра внезапно канистъра и пак става същото наводнение
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Caxapa

Първото което ми идва на ум е да не си объркал входящия и изходящия маркуч. Начина на свързване с две думи.
Второто е, че може да има някъде лошо уплътнение което да  пропуска.
Нямам опит с твоята марка филтър но с Ехайм имах подобни проблеми. Работи но спра ли го, започва да шурти вода като от лейка. В последствие и включен си поливаше по пода. Оказа се от уплътнението

Genadig

Сега ще кача снимки и още въпроси дано да ми помогнете
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Myxa TepopucT

Може да направиш едно видео.

Genadig

вижте снимките ето и въпросите миhttps://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi41.tinypic.com%2Fqn89r6.jpg&hash=3835368070f0bef2e8bc31b5b0b59be3f64ea8a4 защо водата при спиране на канистъра започва да тече отвън..и прелива и става наводнение? нормално ли е синият бутон да е нагоре а не трябва ли да потъне самото копче или?https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi43.tinypic.com%2F349c9ht.jpg&hash=cd42e67279499f4334bfcf0c19652c28623ef3aa мнението ви за флейтата? там където съм очертал много лесно се разпада незнам как да я наглася иначе шуми доста но май не виждам вариантhttps://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi39.tinypic.com%2F2qbhtnm.jpg&hash=24cad83e3f17b27ec4296474bb45d04f0063963c не е ли много малко дали ще изсмуче всички мръсотиики през това нещо?
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

manyg

шуми когато не се е обезвъздушил. След една нощ работа сам ще се обезвъздуши. Извивката на глейтата я сложи да се опре в горният ръб на аквариума и няма да се маха. От къде тече точно филтъра?

Genadig

Течеше отдолу  от където маркучите се слагат.
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Caxapa

Значи, както е казал колегата окачи извивката на флейтата като бастун-дръжка на чадър   като отвън   маркуча е захванат със 1-2-3 скоби като на флейтата. Флейтата също  както е сега да си остане с лепките-скобите  и да си пръска вътре. От  обясненията разбирам, че филтъра работи нормално а просто неможеш да нагласиш маркучите да са си застопорени в аквариума и да не се откачат.
: 31-05-2013, 22:10:59
Опс..Тече   там където маркучите излизат от филтъра ли?  Ако е така има решение. Или слагаш от скобите като пръстени с винт за уплътнения..Има ги по магазините за ВИК и авто части подобни. или сменяш размера на маркучите които още в първите постове каза, че са по-големи на диаметър.

Genadig

Да точно така...вече всичко е кажи речи добре..малко още незная как да наглася флейтата както вие казвате ако може дайте някоя примерна снимка да придобия представа

Пръстените с винт ги имам просто трябваше да ги затегна по силно


значи външния филтър е добър и да не купувам вътрешен така ли?
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Antuni

Вече не тече тъй ли??
0899808552

Caxapa

Verdammt  ]:-> Колега! Вземи един чадър, бастун и го окачи на аквариума. После си представи, че това е извивката. Отвън идва маркуча който идва от  канистъра а вътре  е флейтата. Толкова ли нямаш въображение  *dontknow*

Genadig

Интересува ме и водата кога трябва да се избистри? Доста е мътнаhttps://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi42.tinypic.com%2F33jr8ko.jpg&hash=fc313ebeb1d4a3aa0d47a27d39c74a464006b46e
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Caxapa

Ееее, разгеле вече е наред. Сега остана само да не  те дразни  стичащата се вода  която си е шум все пак. Предвид, че си в панелка се чува шума и при комшиите. Водата като при аквариумите..след седмица две..като сменяш частично вода  всеки ден или през ден според обема на аквариума.

Genadig

ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ВИ!!!!
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

manyg

можеш да намалиш шума от плякането на вода като завъртиш флейтата да бие към задното стъкло под лек ъгъл надолу ;) Така няма и да плискат капки

Caxapa

Сега остава да въоръжиш въображението си и да аранжираш този терарио-Аквариум подобаващо а може и нещо от рода на плаудариум. в който има  освен растения и животинки. Ще следя с интерес развитието а и с каквото мога /колегите също/ ще помагаме със съвети и насоки.

cantiga

Поздравления за терариума, точно в такъв обем се гледат костенурки, похвално е, че зачиташ нуждите на животинките и им осигуряваш нужното пространство  :-) Какъв вид ще гледаш?
Поздрав!
Светослав

Genadig

Сложих голям корен анубиас, но те го изядоха  :karamse:  пак ще снимам незнам дали не трябва още грунд...и 2 златни рибки от днеска купих и ги сложих но ги изядоха
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Caxapa

О, ако имаш големи костенурки със сигурност ще ти изяждат всичко де що расте и плува из пространството им.

Асен Евгениев

Цитат на: Genadig - 31.05.2013 23:19
и 2 златни рибки от днеска купих и ги сложих но ги изядоха
Много скъпа храна им купуваш. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Genadig

Червенобузести..въпреки че всичко това ми е подарък, ще ги гледам..въпроса е че аз имам и мои и ще ги пусна но едно е да ги гледаш в леген друго е в голям аквариум...така че много не съм наясно..а и с такъв канистър не се бях сблъсквал
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Genadig

Костенурките са големи да, 7 години са ги гледали хората...а щом ще изяждат всичко незная каква декорация да сложа в терариума и за растенията най-вече щом ги ядат
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Caxapa

Имах преди години червенобузи черепахи които глр=едах по принуда. Гледах ги в накаквъв аквариум който си спомням смътно бе плитък и широк.  Колко умни бяха костенурките, няма да коментирам но видях как успяваха да изкочат от акварума. Качваха се една върху друга и така правеха стълба и едната излизаше. После и другата но все не успявах да видя  начина на измъкване. Както й да е. Написал съм го вече, ще бъде красиво и с общи съвети и труд ще стане едно прекрасно кътче от природата.

DirtyHarryRock

Покажи снимки, когато всичко е задействано и вече костенурките са вътре. Поздравления за аквариума, успех в начинанието. :) Интересно ми е с какво ги храниш? Моята е доста голяма и в последно време и взимам едни големи пликове с доста едри скариди, като основно ястие + витамини на някаква немска фирма мисля че бяха.

_Kirilov

Колега били дал някакви размери на "тераариумчето" . че ми е интересно с какви габарити е  ;-)

Поздрави и успех с начинанието  *DRINK*

k_panayotov

Пускаш сън сън-а така:

-Отваряш капака и го пълнищ с вода догоре
-Затваряш капака хубаво така че да щракнат закопчалките
-където се свързват маркучите към канистъра има стрелки, входяща и изходяща- на входящата закачаш маркуча който смуче от аквата, на изходящата стрелка закачаш маркуча който ще завърши с флейтата
- закрепваш маркуча със смукатела както трябва да бъде в аквата
-маркуча който е с флейтата, разкачаш флейтата и с една малка фунийка и шише с вода пълниш през изходния маркуч канистъра и входящия маркуч. ще пълниш докато нивото в маркуча със смукателя се вдигне достатъчно високо да нивото на горния ръб на аквата
-включваш захранванета на канистъра, би трябвало веднага да тръгне , най много да ми помогнеш с бутона за обезвъздушаване
-ако излизат мехурчета от изходящия маркуч можеш да наклониш канистъра наколко пъти хубаво да се обезвъздуши
-закачаш флейтата както си работи и си готов ( аз не ползвам изходящи флейти)

Успех !
720 л. Aulonocara Peacock
375 л. Placidochromis sp. phenochilus "Tanzania Lupingu"
300 л. A. Fire Fish, A. jacobfreibergi otter point
300 л. A. baenschi, A. OB
170 л. young teenagers
3*100 very small fish

Genadig

За бързия растеж давам шунка или някакво месо нарязано и скариди но по често.142x62 см. и височина 71 см.
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Genadig

Каква украса слагате в терариумите при костенурките си?
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

rollon

Най-лесно щеше да ти бъде вместо да пускаш нова тема да погледнеш някое друго клипче в youtube.По въпроса-гледал съм костенурки,доста цапат,затова и нямах никакъв грунд в аквата,само няколко едри камъка :)

Genadig

Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Genadig

Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Genadig

Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Caxapa

Събрах трите ти теми в една. Много по-компактно и подредено е така. Сега си имаш тема в която можеш да си задаваш въпросите за костенурките и всичко спътстващо ги покрай тях.

vanko77777

ето колега:

     

Има още много,  само трябва да се търси
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

Genadig

колко често трябва да сменям водата?
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Caxapa

Ако няма риби и растения и филтъра си върши работата, може по-рядко да сменяш водата соред мен.

Genadig

сложих тетрапонд алгостоп 2 таблетки...водата и аквариума са леко позаленясали направо кошмар като видях какво е  :duvar: :duvar: :duvar:
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

trex700e

На такъв акватерариум бих сложил и една  Еmydura subglobosa - много интересно животно и кротко, но не съм убеден, че ще съжителства с червенобузите, предполагам няма проблем.

Genadig

От къде мога да я взема? За сега са 5 червенобузести  :-D :-D :-D
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

cantiga

Цитат на: Genadig - 30.06.2013 11:48
От къде мога да я взема? За сега са 5 червенобузести  :-D :-D :-D
А ти колко костенурки смяташ да гледаш? Като я знам нашата какъв е звяр, гледай твойте пет да не те изядат. Преди време много се радвах като я хранех от ръка, ама след като ме ухапа (грешката беше моя) не съм повтарял. Доста е неприятно като ти засече върха на пръстите.
Общо взето първо лапат, после гледат, особено пролетно време.
Цитат на: Genadig - 02.06.2013 23:55
За бързия растеж давам шунка или някакво месо нарязано и скариди но по често.142x62 см. и височина 71 см.
Нашата хрупа голи охлюви от градината като солети (не пръскаме с нищо там). Направо пощурява като й дадем, може да опиташ.
Поздрав!
Светослав

Genadig

Вече имам 6 костенурки  *bg* но проблема е дъното и това как да го чистя...за сега смених само водата, но дъното незнам какво да закупя, моля помогнете
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

rakim

Не исках да ти убивам ентусиазма още в началото,но да гледаш костенурки в аквариум с филтрация е живо мъчение.Те цапат адски много,стават много силни и обръщат всичко наопаки и тн...Като много малки са крехки създания,но пораснат ли са си крокодил с черупка не случайно изместват нашите видове от водоемите.Гребната база в Пловдив е пълна с такива костенурки.Това за специалните лампи и прочие за мен са пълни глупости,моята 25 години я гледам в един много голям леген с един корен за да излиза на суша.Няма лампи,няма нагреватели,филтрации и тн...Зимата на стайна температура а лятото на терасата на слънце,живее си живота.Водата се сменя цялата на седмица две и се храни на 3-4 дена веднъж,по едно време и женска имаше в нас и яйца снасяха.
540л Южна Америка

rollon

Най-добре не слагай нищо на дъното,за да може да обираш по-лесно изпражненията.Иначе,както ти писах и преди гледай клипове във youtube пишеш turtle aquarium и си ти има страхотни идеи,които може да взаимстваш :)

Genadig

Сложил съм само мидички да, но ми е интересно с какво да обирам остатъците? Уред? Какво да закупя
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

rollon

Цитат на: Genadig - 10.07.2013 13:12
Сложил съм само мидички да, но ми е интересно с какво да обирам остатъците? Уред? Какво да закупя
Маркуч с голям диаметър също ти върши работа,най-добре махни мидите-грозно е според мен :)

trex700e

Да ти вдигна малко темата с лично наблюдение при мен-  Еmydura subglobosa -та , която ти препоръчах да си вземеш , живее в уникална симбиоза с най-обикновените ми анциструси - плуват си с нея и си я почистват, много е интересно. Не знам, обаче с червенобузата дали ще се получи , предвид че е по агресивен вид.

П.п. Нямам апарат в момента че съм в ремонт, възможно най-скоро ще ти пусна снимките , които ти обещах.

Genadig

Цитат на: rollon - 10.07.2013 13:59
Маркуч с голям диаметър също ти върши работа,най-добре махни мидите-грозно е според мен :)

и как точно се почиства?  :-D обяснете ми подробно, не съм чистил до сега
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

rollon

Цитат на: Genadig - 18.07.2013 15:43
и как точно се почиства?  :-D обяснете ми подробно, не съм чистил до сега
Пълниш маркуча с вода,запушваш с ръка добре единия изход,а другия вкарваш в аквариума,под напора на стълба вода тя тръгва да изтича след като освободиш затъкнатия отвор.Вземаш леген,кофа,ако ти е достатъчно дълъг маркуча може и директно в мивката или тоалетната да източваш водата.
П.С.Честно казано не знам колко си голям,но аз 3-ти клас имах костенурка и сам и сменях водата и не задавах толкова глупави въпроси,верно това е форум,за да си помагаме,но да не знаеш как се сменя вода?

Genadig

Все пак аквариума е доста голям и е нормално да изпитвам затруднения. Но явно проблема е в налягането защото трудно и по-малко се стича вода. И все пак това е форум за въпроси и помощ и просто питам. И аз  в 3ти клас имах костенурка, но я гледах в малък аквариум и знаех как се сменя водата :-D
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

tahio

Да не би маркуча, който ползваш да е с малък диаметър? Ама чак пък да не се сещаш как да чистиш аквариум ми се вижда странно

Genadig

Защо канистъра не мога да го сложа в мивката си поне като тече да тече в мивката а не извън аквариума и да става наводнение. но налягането не е достатъчно или какво да направя? цял ден го мисля, дайте идеиhttps://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi39.tinypic.com%2Fzsjprs.jpg&hash=fd1f1e74f11a11e8f2f48c315202329caaffb632
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Genadig

никои ли не иска да ми помогне?
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

zariio

Цитат на: Genadig - 29.07.2013 21:01
Защо канистъра не мога да го сложа в мивката си поне като тече да тече в мивката а не извън аквариума и да става наводнение. но налягането не е достатъчно или какво да направя? цял ден го мисля, дайте идеиhttps://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi39.tinypic.com%2Fzsjprs.jpg&hash=fd1f1e74f11a11e8f2f48c315202329caaffb632

Сега пак кажи че се заяждам но как точно да ти се отговори на такъв несвързан пост?
Не ти ли минава през ум че хората не те разбират какво питаш а не че не искат да ти помогнат?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

Genadig

Другите не ползват такива канистъри извинявам се  *thanks
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

diskusi233

Не заемам страна,но наистина този въпрос е малко странен.. *dontknow*

Ако разбирам правилно колегата Genadig иска ако евентуално канистъра започне да опуска вода да предотврати наводнение..

Аз предлагам като за начало да даде малко информация за филтъра въпреки,че невярвам да опуска.. :-)

Поздрави.. :-[
http://www.planetinverts.com/Red%20Cherry%20Shrimp.html

Genadig

ами за съжаление от самите капаци понеже страничните закопчалки са леко счупени и при евентуално спиране на тока катистъра започва да прелива и става голямото наводнение. За да не тече реших да го сложа в мивката поне да не ме е яд да наводнявам стаята че последния път беше зверско наводнение щом от долния етаж пропищтяха  :duvar: Та защо няма налягане какво е необходимо да поправя за да заработи правилно канистъра малко по надолу от аквариума, а не чак на пода??
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Асен Евгениев

Колега, преди два месеца, когато се опитваше да пуснеш този канистър за първи път,
аз писах, че съм си купил абсолютно същия /виж 1 стр./. Моя го стартирах, набутах го
в шкафа под аквариума и тотално забравих, че имам филтър, дори не съм отварял
вратичката да го погледна. И при мен спира тока, но проблеми няма /не виждам защо
трябва да има/. Твоята двумесечна одисея стана пословична, явно канистъра ти просто е
прецакан. Ако са счупени закопчалките, значи не затваря и не уплътнява.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Genadig

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi43.tinypic.com%2Fkda7tw.jpg&hash=d46eda5daee6623a271132f9a565b84e2b3670b1

водата е много чиста купих още един вътрешен филтър JP-025F
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

_Kirilov

 *dontknow* Ъъъ вижда ли се нещо в този терариум  :whistle:

Genadig

Да 6 костенурки, ако не можеш да ги видиш тези големи костенурки на снимката тогава лошо  :-D 8-)
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Чавд

Аз виждам 2, като едната е под ? въпрос?   *fish

Vivarium Center

Като се има предвид какви са обитателите, канистъра е най-лошото решение за филтрация. Ще се налага да се отваря няколко пъти в месеца и ще служи само за механична филтрация. Най-добрия вариант е съмп или вътрешни филтри + хранене извън терариума. Не е нужно човек да се втелясва толкова по филтрацията на костенурките, все пак тя е изцяло за нас, на тях изобщо не им пука каква е водата.

FHM

Е не е съвсем така да не им пука каква е водата. Ако е прекалено мръсна е възможно да възникне заболяване на очите при което очите се затваряха и костенурката не вижда. Поне така мисля не съм чел много по тоя въпрос, но когато бях по малък имах костенурка, но нямах филтрация в авкариума само гъба и помпа и се получи тази болест и ми бяха казали, че е от водата и я лекувах с капки за очи тогава.

Vivarium Center

Естествените им местообитания са изключително разнообразни, от реки до застояли блата и локви. Качеството на водата НЕ ги засяга изобщо, освен ако няма индустриални отпадъци в нея.
Истинската причина за конюнктивита, никой търговец няма да я каже, едно че повечето бъкел не разбират, а от друга страна ще им секне продажбата на гамаруси. Сушения гамарус е възможно най-лошата храна, която може да се предложи. В последствие се развива авитаминоза и очите се подуват. Така че подутите очи нямат нищо общо с чистота на водата, а само с некачествената храна. Лекува се с витамин А в очите и редовни слънчеви бани на терасата или под UV-B крушка.

FHM

Ахам ясно аз само споделям какво си спомням от детството иначе наистина се хранеше само с тия гамаруси.
Ето сега и аз научих нещо ново и полезно :)  *DRINK*

Genadig

Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

_Kirilov

Колега един съвет от мен - изчисти всичката техника от предното стъкло , че е някаква паяжина от кабели .......

Genadig

Знам, но няма къде да ги поставя?  :duvar: :duvar:
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Similar topics (5)

29229

Публикации: 6
Прегледи: 8722

54466

Публикации: 6
Прегледи: 4114

41814

Публикации: 10
Прегледи: 9702

2739

Публикации: 25
Прегледи: 12579

42311

Публикации: 0
Прегледи: 2812