• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:23

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Стартиране на 500л терариум с костенурки

Започната от Genadig, 30.05.2013 22:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

FHM

Е не е съвсем така да не им пука каква е водата. Ако е прекалено мръсна е възможно да възникне заболяване на очите при което очите се затваряха и костенурката не вижда. Поне така мисля не съм чел много по тоя въпрос, но когато бях по малък имах костенурка, но нямах филтрация в авкариума само гъба и помпа и се получи тази болест и ми бяха казали, че е от водата и я лекувах с капки за очи тогава.

Vivarium Center

Естествените им местообитания са изключително разнообразни, от реки до застояли блата и локви. Качеството на водата НЕ ги засяга изобщо, освен ако няма индустриални отпадъци в нея.
Истинската причина за конюнктивита, никой търговец няма да я каже, едно че повечето бъкел не разбират, а от друга страна ще им секне продажбата на гамаруси. Сушения гамарус е възможно най-лошата храна, която може да се предложи. В последствие се развива авитаминоза и очите се подуват. Така че подутите очи нямат нищо общо с чистота на водата, а само с некачествената храна. Лекува се с витамин А в очите и редовни слънчеви бани на терасата или под UV-B крушка.

FHM

Ахам ясно аз само споделям какво си спомням от детството иначе наистина се хранеше само с тия гамаруси.
Ето сега и аз научих нещо ново и полезно :)  *DRINK*

Genadig

Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

_Kirilov

Колега един съвет от мен - изчисти всичката техника от предното стъкло , че е някаква паяжина от кабели .......

Genadig

Знам, но няма къде да ги поставя?  :duvar: :duvar:
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Similar topics (5)

57540

Публикации: 1
Прегледи: 2592

47541

Публикации: 3
Прегледи: 3674

38052

Публикации: 15
Прегледи: 12064

58155

Публикации: 2
Прегледи: 3211