• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 02:23

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Стартиране на 500л терариум с костенурки

Започната от Genadig, 30.05.2013 22:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Caxapa

Събрах трите ти теми в една. Много по-компактно и подредено е така. Сега си имаш тема в която можеш да си задаваш въпросите за костенурките и всичко спътстващо ги покрай тях.

vanko77777

ето колега:

     

Има още много,  само трябва да се търси
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

Genadig

колко често трябва да сменям водата?
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Caxapa

Ако няма риби и растения и филтъра си върши работата, може по-рядко да сменяш водата соред мен.

Genadig

сложих тетрапонд алгостоп 2 таблетки...водата и аквариума са леко позаленясали направо кошмар като видях какво е  :duvar: :duvar: :duvar:
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

trex700e

На такъв акватерариум бих сложил и една  Еmydura subglobosa - много интересно животно и кротко, но не съм убеден, че ще съжителства с червенобузите, предполагам няма проблем.

Genadig

От къде мога да я взема? За сега са 5 червенобузести  :-D :-D :-D
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

cantiga

Цитат на: Genadig - 30.06.2013 11:48
От къде мога да я взема? За сега са 5 червенобузести  :-D :-D :-D
А ти колко костенурки смяташ да гледаш? Като я знам нашата какъв е звяр, гледай твойте пет да не те изядат. Преди време много се радвах като я хранех от ръка, ама след като ме ухапа (грешката беше моя) не съм повтарял. Доста е неприятно като ти засече върха на пръстите.
Общо взето първо лапат, после гледат, особено пролетно време.
Цитат на: Genadig - 02.06.2013 23:55
За бързия растеж давам шунка или някакво месо нарязано и скариди но по често.142x62 см. и височина 71 см.
Нашата хрупа голи охлюви от градината като солети (не пръскаме с нищо там). Направо пощурява като й дадем, може да опиташ.
Поздрав!
Светослав

Genadig

Вече имам 6 костенурки  *bg* но проблема е дъното и това как да го чистя...за сега смених само водата, но дъното незнам какво да закупя, моля помогнете
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

rakim

Не исках да ти убивам ентусиазма още в началото,но да гледаш костенурки в аквариум с филтрация е живо мъчение.Те цапат адски много,стават много силни и обръщат всичко наопаки и тн...Като много малки са крехки създания,но пораснат ли са си крокодил с черупка не случайно изместват нашите видове от водоемите.Гребната база в Пловдив е пълна с такива костенурки.Това за специалните лампи и прочие за мен са пълни глупости,моята 25 години я гледам в един много голям леген с един корен за да излиза на суша.Няма лампи,няма нагреватели,филтрации и тн...Зимата на стайна температура а лятото на терасата на слънце,живее си живота.Водата се сменя цялата на седмица две и се храни на 3-4 дена веднъж,по едно време и женска имаше в нас и яйца снасяха.
540л Южна Америка

rollon

Най-добре не слагай нищо на дъното,за да може да обираш по-лесно изпражненията.Иначе,както ти писах и преди гледай клипове във youtube пишеш turtle aquarium и си ти има страхотни идеи,които може да взаимстваш :)

Genadig

Сложил съм само мидички да, но ми е интересно с какво да обирам остатъците? Уред? Какво да закупя
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

rollon

Цитат на: Genadig - 10.07.2013 13:12
Сложил съм само мидички да, но ми е интересно с какво да обирам остатъците? Уред? Какво да закупя
Маркуч с голям диаметър също ти върши работа,най-добре махни мидите-грозно е според мен :)

trex700e

Да ти вдигна малко темата с лично наблюдение при мен-  Еmydura subglobosa -та , която ти препоръчах да си вземеш , живее в уникална симбиоза с най-обикновените ми анциструси - плуват си с нея и си я почистват, много е интересно. Не знам, обаче с червенобузата дали ще се получи , предвид че е по агресивен вид.

П.п. Нямам апарат в момента че съм в ремонт, възможно най-скоро ще ти пусна снимките , които ти обещах.

Genadig

Цитат на: rollon - 10.07.2013 13:59
Маркуч с голям диаметър също ти върши работа,най-добре махни мидите-грозно е според мен :)

и как точно се почиства?  :-D обяснете ми подробно, не съм чистил до сега
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Similar topics (5)

52657

Публикации: 7
Прегледи: 12880

41611

Публикации: 9
Прегледи: 13939

41411

Публикации: 6
Прегледи: 3814

54603

Публикации: 0
Прегледи: 3218