• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:28

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Стартиране на 500л терариум с костенурки

Започната от Genadig, 30.05.2013 22:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Genadig

Сложих голям корен анубиас, но те го изядоха  :karamse:  пак ще снимам незнам дали не трябва още грунд...и 2 златни рибки от днеска купих и ги сложих но ги изядоха
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Caxapa

О, ако имаш големи костенурки със сигурност ще ти изяждат всичко де що расте и плува из пространството им.

Асен Евгениев

Цитат на: Genadig - 31.05.2013 23:19
и 2 златни рибки от днеска купих и ги сложих но ги изядоха
Много скъпа храна им купуваш. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Genadig

Червенобузести..въпреки че всичко това ми е подарък, ще ги гледам..въпроса е че аз имам и мои и ще ги пусна но едно е да ги гледаш в леген друго е в голям аквариум...така че много не съм наясно..а и с такъв канистър не се бях сблъсквал
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Genadig

Костенурките са големи да, 7 години са ги гледали хората...а щом ще изяждат всичко незная каква декорация да сложа в терариума и за растенията най-вече щом ги ядат
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Caxapa

Имах преди години червенобузи черепахи които глр=едах по принуда. Гледах ги в накаквъв аквариум който си спомням смътно бе плитък и широк.  Колко умни бяха костенурките, няма да коментирам но видях как успяваха да изкочат от акварума. Качваха се една върху друга и така правеха стълба и едната излизаше. После и другата но все не успявах да видя  начина на измъкване. Както й да е. Написал съм го вече, ще бъде красиво и с общи съвети и труд ще стане едно прекрасно кътче от природата.

DirtyHarryRock

Покажи снимки, когато всичко е задействано и вече костенурките са вътре. Поздравления за аквариума, успех в начинанието. :) Интересно ми е с какво ги храниш? Моята е доста голяма и в последно време и взимам едни големи пликове с доста едри скариди, като основно ястие + витамини на някаква немска фирма мисля че бяха.

_Kirilov

Колега били дал някакви размери на "тераариумчето" . че ми е интересно с какви габарити е  ;-)

Поздрави и успех с начинанието  *DRINK*

k_panayotov

Пускаш сън сън-а така:

-Отваряш капака и го пълнищ с вода догоре
-Затваряш капака хубаво така че да щракнат закопчалките
-където се свързват маркучите към канистъра има стрелки, входяща и изходяща- на входящата закачаш маркуча който смуче от аквата, на изходящата стрелка закачаш маркуча който ще завърши с флейтата
- закрепваш маркуча със смукатела както трябва да бъде в аквата
-маркуча който е с флейтата, разкачаш флейтата и с една малка фунийка и шише с вода пълниш през изходния маркуч канистъра и входящия маркуч. ще пълниш докато нивото в маркуча със смукателя се вдигне достатъчно високо да нивото на горния ръб на аквата
-включваш захранванета на канистъра, би трябвало веднага да тръгне , най много да ми помогнеш с бутона за обезвъздушаване
-ако излизат мехурчета от изходящия маркуч можеш да наклониш канистъра наколко пъти хубаво да се обезвъздуши
-закачаш флейтата както си работи и си готов ( аз не ползвам изходящи флейти)

Успех !
720 л. Aulonocara Peacock
375 л. Placidochromis sp. phenochilus "Tanzania Lupingu"
300 л. A. Fire Fish, A. jacobfreibergi otter point
300 л. A. baenschi, A. OB
170 л. young teenagers
3*100 very small fish

Genadig

За бързия растеж давам шунка или някакво месо нарязано и скариди но по често.142x62 см. и височина 71 см.
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Genadig

Каква украса слагате в терариумите при костенурките си?
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

rollon

Най-лесно щеше да ти бъде вместо да пускаш нова тема да погледнеш някое друго клипче в youtube.По въпроса-гледал съм костенурки,доста цапат,затова и нямах никакъв грунд в аквата,само няколко едри камъка :)

Genadig

Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Genadig

Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Genadig

Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Similar topics (5)

58155

Публикации: 2
Прегледи: 3214

52657

Публикации: 7
Прегледи: 12771

41611

Публикации: 9
Прегледи: 13899

41411

Публикации: 6
Прегледи: 3801