• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:03

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Моите Геко

Започната от Caxapa, 19.11.2014 18:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niki_o

Е те вече не мязат на себе си :-).Ако само имаше начин да остават такива малки сладурчета като в началото....
п.п.Но пък са вкарали и цветове вече,даса ти живи и здрави *DRINK*

Caxapa

Женската е не по-голяма от 8 см а мъжкаря да е с 2 до 3 см по дълъг. Жалко само, че неможе да се видят истинските им цветове. Ситните точици по гърба и пашката са златисти от където идва и  наименованието им на немски- златен прах. На втората снимка се вижда малко от това им оцветяване. Преди бяха по-питомни и като бръкнех вътре да оправя някое цвете и веднага  "кацваха" на ръката ми но сега  с 100 зора едва се престрашава женската.
Цитат на: niki_o - 07.02.2015 21:26
п.п.Но пък са вкарали и цветове вече,даса ти живи и здрави *DRINK*
Благодаря за пожеланието.  *DRINK*
ПП. Стъклата са такива от варовика от водата която пулверизирам. Май ще се наложи да ползвам дестилирана или преварена вода. Още не съм решил с какво да чистя стъклата. Може би ще се наложи да ги изловя и да забърша с мека и влажна кърпа натопена в оцет и вода но  не знам дали няма да им навреди. Кацалките и тях трябва да почистя, че са ги окЪкали яко.

Caxapa

Почти на три месеца вече и достойно дебели




Caxapa

И още едно ново попълнение на семейство Гекони. След отсъствие от дома за две седмици днес открих нов член на терариума. Кога и как се е излюпил ми е неизвестно но е факт.




niki_o

Голям сладур.Да ти е жив и здрав *DRINK*

ogogogo

Трябва да го захраниш сега.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

Caxapa

Видях го да се самозахранва с плодовото желе на капсули които съм оставил вътре. Днес пуснах и щурци та да има какво да хапват докато отново съм в отпуска.  Надявам се да оцелее. Доста е чевръст мъника и умело се крие като усети сянката ми. На родителите си се е метнал.

Caxapa

Сега успях да видя на женската коремчето. Пак има яйце. Едно е но се вижда много добре. Довечера тръгвам на път  и пак ще остане на случайноста да решава дали яйцето в нея ще просъществува и излюпи. Стискайте им палци.

Borko7

Честито!
Като те няма по 2 седмици какво правиш с геконите? Някой гледа ли ги, храни ли ги или оставяш нещо в аквариума?
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

Caxapa

За втори път ги оставих сами. Инак им  изтръсквам кутийката със скакалци и те си ловуват. Всеки ден пулверизирам а като ме нямаше бях сложил няколко панички.  с вода. Другото с желето  и други подробности съм ги описал по-горе.

Lightning_boy

Уникални гущерчета  *BRAVO*. Дано и следващото да си го отгледат като първото и да те изненадат след отсъствието  *THUMBS UP*
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

Borko7

Цитат на: Caxapa - 01.09.2015 14:05
За втори път ги оставих сами. Инак им  изтръсквам кутийката със скакалци и те си ловуват. Всеки ден пулверизирам а като ме нямаше бях сложил няколко панички.  с вода. Другото с желето  и други подробности съм ги описал по-горе.

Meрси, но чак подробности не си писал освен, че споменаваш някакви капсули желе. За тези 2 гекона колко шуреца пускаш, колко имаше след 2 седмици, колко са големи тези желета и т.н. ? До сега никой не е споменавал, за оставяне на гекони без надзор като теб, затова ми е интересно. Като се върнеш пиши, моля те, как е минало отсъствието ти сега.
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

Caxapa

Такааа, днес след цял месец отсъствие и като се "освестих" от дългия път от 2000 км. допълвам обещаното за Гековците. Заварих ги в почти окаяно състояние  като водата в купичките се бе изпарила тотално. Големите бяха позаслабнали а малкият който видях беше като от Бухенвалд. Опашката му  навита на колелце като на хамелионите но нагоре и един гърчав та чах си помислих ще издаде багажа всеки момент. Започнах да пулверизирам на всеки 15-20 минути. Капсулите  бяха поизядени, засъхнали а имаше и такива с плесен. Смених естествено  и тях. При едно от пръсканията с пулверизатора забелязах втори мъник. Женската започнах да дебна и като "кацна" странично на стъклото видях, че яйцето в нея го няма. Обикновено са по две яйца но знам ли...тази явно си въди само по едно. Та така...вече сме четирима.  *YAHOO*
Прилагам снимки на капсулите с желе. Има различни но в общ план за добиване на представа какво са.


Този път, тоест вчера купих и Дрозофили- мухички за малките. Отделени са в отделно терариумче вече за да не се стресират от големите-родителите.





Lightning_boy

Семейството се разраства. Евала на издръжливостта на мъниците  *bg* *privet*
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

Borko7

Браво! Радвам се, че геконите са оцелели сами цял месец, че даже и са се размножили. Не очаквах, че с тези капсули така лесно могат да се хранят. Ще взема да ги обмисля като вариант за обитатели на бъдещия палудариум. Спомена някъде, че единият плувал. Т.е. няма опасност ако паднат във водата да се удавят?
Би ли пуснал обща снимка на целия терариум!
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

Similar topics (4)

56387

Публикации: 1
Прегледи: 3230

42320

Публикации: 2
Прегледи: 3798

48040

Публикации: 11
Прегледи: 7655

40643

Публикации: 49
Прегледи: 20405