• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:19

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Хранене на костенурки

Започната от Genadig, 28.01.2012 12:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Genadig

Дайте ми някакво примерно меню с какво да храня костенурките ми през седмицата. На каква храна трябва да наблегна и прочие. Бих се радвал, ако посочите и марки храни, които да закупя от зоомагазин.
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Петко Красимиров

По-качествените храни са домашните.В зоомагазините ще ти предложат скариди,дафния и други такива храни за костенурки, но е по-хубаво ти да им даваш домашна храна.Например:
Малки рибки-много полезни са за водните костенурки, а и влечугите ти ще се наслаждават да ги ловят.
Друга примерна храна е артемията.
Може да се използват и плодове и зеленчуци, но по-рядко.
Няма да е грешка и, ако даваш на костенурките си и сурово месо, но по-малко.Да речем най-много по 5-6 малки парченца на седмица и гледай да не е много замразено, защото така губи витамините си, които ще помогнат много на костенурките ти.
Задължително се дават и специални калции за влечуги Д3.Продават се по зоомагазините.  :-) :-) :-)

alleyesonme

Аз храня моята с гранули на зоомед, риба,пилешко и други видове месо, но да знаеш, че от месото растат много бързо !
За 2 месеца порасна с 0,5 сантиметра, след това започнах да я храня с месо, и за 1 месец порасна с 1,3.
Най-важното е, да е разнообразно менюто. Сега ще поръчвам от по-големите гранули на зоомед, рептомин на тетра и замразен хирономус  :-)

Петко Красимиров

По принцип по-рядко се дават гранули.  :-)

alleyesonme


Genadig

аз давам само сушени скариди, но виждам, че дребосъчетата се мръщят...
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

alleyesonme

Скаридите не са добра храна и нямат хранителна стойност !

Петко Красимиров


Genadig

Днес ги храних с пилешко, но се мусиха и не опитаха..съвсем ситно месце  :duvar:
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

alleyesonme

Оттогава ли не е яла ? До сега с какво си я хранил ?

Genadig

Не всеки ден похапват, малки костенурки са..но днеска само им дадох пилешко и се мусиха..иначе все със скаридки
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

reaskol

Пробвай с скакалци и щурци  :-)

em89

по принцип знам, че обичат много глухарчетата и са много полезни за тях :) моята лично яде само скариди и рибки на всичко друго се мръщи, но е хубаво всякакви зелени листа да се дават (освен спанак!!)
Сбогом и благодаря за рибата.

alleyesonme

Не съм я пробвал на листа от глухарче моята, но съм чел, че яде :)) От време на време можеш да пробваш с торни червеи.

Genadig

напоследък много ядат, а са малки костенурки...може ли да преядат и да ги ограничавам в храната или?
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Similar topics (5)

57989

Започната от marshall322


Публикации: 5
Прегледи: 4204

47541

Публикации: 3
Прегледи: 3674

40804

Публикации: 8
Прегледи: 5108

41411

Публикации: 6
Прегледи: 3791

52657

Публикации: 7
Прегледи: 12768