• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:07

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Axolotl

Започната от kapacitet, 11.04.2010 01:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kapacitet

Здравейте,

от скоро съм се запалил по това животинче и ми се искаше да разбера дали някой от колегите във форума си отглежда нещо подобно.
Последно ходих преди две три седмици до магазина от който си пазаря и се загледах в аквариумите със златни рибки. На дъното видях това подобие на рибо- гущер и направо си онемях. Много ми хареса и започнах да се ровя из дебелите книги и нета за повече информация. Оказа се доста агресивно и абсолютен хищник. Не съм превържаник на кръвопролития под каквато и да е форма, но пък животинката много ми харесва на външен вид, движения и поведение.
Приготвил съм стария 112 литров аквариум, напълно оборудван, но не мога да събера кураж да си взема змея, че искам и да са два. Има още доста не ясни покрай отглеждането му неща, като наприме с какво ще го изхранвам,болести, с какви риби се спогажда, декорация, растения и т.н.
Та ако има тук колега с повече опит, моля да сподели или поне ме подкрепи в новото ми начинание.  *CRAZY*

vasso

Здравей! Колегата souzed има такива, даже има снимки на тях тук, но не ми се търси темата. Гледа ги в малък аквариум и ми каза на лични, че имат способността да регенерират крайници и че лесно оцеляват. :-) Каза, че дивата популация е защитена и не е виждал по магазините. Това, че си открил е супер! Каза също, че няма особени грижи за тях и се радват на каквото имат. Опитай- интересно ще е! *DRINK*

Деян

Мексиканска амбистома.  ;-)
Леснодостъпни са, има ги в много магазини. Не са трудни за гледане. Това което виждаш е втория стадии на развитие.  :-)

bluefire

 :-D по едно време бях на ръба да си взема и мен много ми харесват но имат един недотатък  -  обичат студена вода  21-23 градуса пък лятото няма как да им я осигуря  и се отказах  за теб незнам ако има как да държиш тези градуси пробвай аз минах на варианта с тритоните

dandy

Цитат на: vasso - 11.04.2010 02:31
Здравей! Колегата souzed има такива, даже има снимки на тях тук, но не ми се търси темата. Гледа ги в малък аквариум и ми каза на лични, че имат способността да регенерират крайници и че лесно оцеляват. :-) Каза, че дивата популация е защитена и не е виждал по магазините. Това, че си открил е супер! Каза също, че няма особени грижи за тях и се радват на каквото имат. Опитай- интересно ще е! *DRINK*

http://aquariumbg.com/forum/oborudvane/ohlajdane-na-akvarium-da-ne-kachva-18-gradusa-kak/

souzed

Колеги, кажете в кои магазини сте ги виждали бе... ? Ако е някъде из София - още по-добре. Искам да си взема още 2 за по-малкият аквариум.

Иначе в момента мойте ги гледам в 85/40/40 аквариум - и си щъкат свободно :)


@Деян  - много ще се радвам ако споделиш в кои магазини си ги виждал :)
@bluefire  - 21-23 градуса им е множко. Според по-опитните от мене (форума на caudata..) оптималната температура за тях е 17-18 градуса.


иначе мойте диванета са тук - http://s901.photobucket.com/albums/ac214/souzed/nature/


а иначе инфо за отглеждането - не съм специалист, но основните неща мога да ги изредя в някоя тема ако има интерес :)

ПС- наистина са злобни хищници :)

Ambystoma mexicanum
Cold, we`re so cold...