• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.

Акваскейпинг конкурс
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Re: Великденски акваскейп конкурс 2011г. - коментари по темата.

Започната от Асен Евгениев, 31.12.2010 15:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

MeTogu

Цитат на: botan в 02.01.2011 18:06
Аз мисля да се пробвам да вляза в дълбоките води, барем хвана предпоследното място. *CRAZY* *JOKINGLY*

Аз пък може да се напъна за последното.Само дето ще видя зор да вляза в изискванията за снимки изисквания и другите технически подробности.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

rakim

Цитат на: Raven в 02.01.2011 18:06
А първият акваскейп конкурс се проведе в БАЕ преди 8 месеца.

И беше лично моя идея, но аз нямам претенция за патент, и не виждам защо трябва да се адвокатства на други форуми.
След като някой е решил да копира идеята ми- значи приемам че тя е била добра.

Ако искате да правим конкурс- да го правим, ако ще си говорим глупости- аз си имам достатъчно други занимания в момента.
Казвам защо човека е искал да участва в такова начинание,тогава тук нямаше такава идея и за това е проявил интерес.Няма нужда да адвокатствам нито тук нито там ми дават пари да съм адвокат на някого.А това за патента е мега смешно.
540л Южна Америка

Raven

Нека от тук нататъка в тази тема пишат само хора които имат намерение да участват в конкурса и се интересуват от акваскейп.

Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

77

аз казах че имам симпатии към този форум,така че аз бих участвал по какъвто начин искате в следващият акваскейп конкурс тук.
стига вие да искате де...
между другото прочетете тук моето мнение и след това и мненията на администраторите на този форум...
http://aquariumbg.com/forum/konkurs-_koleda-2010_/konkurs-_koleda-2010_-rezultatite/75/
аз останах с впечатление че конкурс тук няма да има...
а колко съм лоялен към този форум ,е друг въпрос.но за мен е по важно да стават нещата както трябва за да се развива нашето хоби.

Raven

По точките които си нахвърлял нямаме разминавания, сайт ще има, журито ще е от трима човека.

Чужденци за жури в момента не сме обсъждали, според мен поне на този етап не е нужно.
За паричната награда мисля че също е рано, въпреки че и аз предпочитам конкурси с награден фонд.

На предишният конкурс имаше спор доколко снимката и качеството и важно и определящо- важно е!
И лоши снимки няма да се допускат, нито пък аквариуми с филтри или термометри в тях.

Ако ще го правим както трябва - по добре е да започнем отначалото.
Всеки знае какво е акваскейп, който не знае да пита гугъла.
Имам събрани на файл всичките топ 27 на АДА от 2001 г. насам, тия дни ще ги кача и който иска да види що е то акваскейп  :-)

Като пример само, не че ще приемаме само такива аквариуми / а и градацията и развитието е много интересно/.

MeTogu

А може да се направи и нещо като миза.Който иска да участва да си даде там 10-толевката със снимките и награда ще има, и то КЕШ.

Raven

Награден фонд от такса участие. :-D

Дай за сега да видим организацията, наградите   обикновенно накрая стават ясни.

Асен Евгениев

Цитат на: MeTogu в 02.01.2011 20:08
А може да се направи и нещо като миза.Който иска да участва да си даде там 10-толевката със снимките и награда ще има, и то КЕШ.

Още от сега започва да ми мирише на корупция. :-D
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

MeTogu

Само идея,ако не Ви харесва не я приемайте.
Асене,каква корупция те гони.Нормална такса от 10 лв.Примерно при 20-30 участнижи ще се събере добра сума за 1-ва награда.А ако има спонсори ще има и за 2-ро и 3-то място.

Асен Евгениев

Ако журито е от колеги от форума, нормално е да има пристрастия. Старите акваристи се познават
и даже са приятели. Също така е нормално, ако участващите са дали пари, да пуснат "връзки". Не
обвинявам никого, но не подскачайте, сякаш не стават такива работи. :-)
Иначе аз съм твърдо за събиране на такса от участниците. Не подценявайте наградния фонд като стимул. *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Raven

Журито ще е безпристрастно и ще аргументира оценките си.
Не се познаваме от вчера и няма да правим детски работи.

phoenix9040

Супер ако нещата се организират както на миналият великденски конкурс ще се понапъна да участвам и аз . Радвам се ,че все пак решихте да го направите. Не е важно колко души участват ,а какви аквариуми се покзват.
1.14. Забранява се рекламирането на търговски сайтове във форума на aquariumbg.com! Спонсорите имат собствени раздели за тази цел.

77

Цитат на: Raven в 02.01.2011 20:08
По точките които си нахвърлял нямаме разминавания, сайт ще има, журито ще е от трима човека.

Чужденци за жури в момента не сме обсъждали, според мен поне на този етап не е нужно.
За паричната награда мисля че също е рано, въпреки че и аз предпочитам конкурси с награден фонд.

На предишният конкурс имаше спор доколко снимката и качеството и важно и определящо- важно е!
И лоши снимки няма да се допускат, нито пък аквариуми с филтри или термометри в тях.

ами  и ти като мислиш като мен,защо не драсна два реда?

и нямаше да се сърди начев ;-)

filio

А дали има чалъм, конкурса да се проведе в двата форума едновременно, с евентуалната крайна цел за повече участници и съответно по високо ниво? Подозирам, че при добра воля, ще се намери техническо решение.

Raven

Съмнявам се че ще се получи по много причини.
Дайте да се концентрираме върху този форум, другите форуми не са предмет на дискусия за момента.