• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:36

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Относно конкурса във форума!

Започната от niky, 04.04.2005 10:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niky

Привет, на Всички участници в този Форум от името на магазин "ЗООМАНИЯ" и неговия  екип !

От доста време следя  развитието му, дискутираните теми,  и прогресиращия интерес на растящия брой членове към всички актуални и класически жанрове на акваристиката.
В трудните настоящи времена за това хоби и при наличието на единствен "център" обединяващ тези интереси – съботния софийски подуенски пазар, аквасайтовете и форумите към тях, остават другата алтернатива за всички, решили да споделят проблеми, мнения и опит.
Ще се опитам да обобщя причините подтикнали ме да се включа в този форум и да отправя едно предложение, което искрено ще се радвам ако заинтересува повечето от Вас и след съответните уточнения – бъде прието и реализирано!
Започвам с призива към Всички -Акваристи,Зоомагазинери,Вносители... от цяла България: Бихме ли могли да потърсим общите и положителни неща, свързващи Ни в сферата на акваристиката, вместо да се делим непрекъснато на"добри" и "лоши", на "наши" и "ония",  на "аквапатриоти"и "псевдоакваристи", на "почтени" потребители и "злонамерени"търговци...!? Не би спечелил никой от едно такова разединение на и без това изстрадалата Ни Акваристика! Не искам ни най-малко да толерирам некоректни изяви на когото и да било или да изключвам аргументираните порицания...,но "оплюването", създаването на негативна предубеденост, антагонизма между форумите...смятам определено за ненужни!
В този контекст – приветствам и желая да подкрепя, поетата от "МИАЗОО" инициатива за поощряване на акваристиката у нас, отделяйки награден фонд за конкурса"AQUARIUMBG.COM - 2005"!
Проследих дискусиите по отношение на категориите (които ще се оценяват) до определянето на финалните три.Очевидно е желанието на по-напредналите акваристи да "вдигнат летвата" и да се търси признание за по-стойностните аквакатегории и постижения, което е похвално! Какво,обаче,става с всичките други и бих казал – болшинството, акваристи-любители,които ежедневно споделят във форумите своите проблеми, тепърва трупат знания и опит, еволюират...,които са и преобладаващите клиенти в зоомагазините, каквито и всички ние,по-старшите акваристи, някога сме били...!?Убеден съм,че въпреки сборния, "антибиотопен",("Тутти-Фрутти") тип аквариум който може би притежават,Те също тръпнат в желание да покажат своите любимци и скромни постижения...Така че,бих искал да им предоставя този шанс: Тоест,идеята ми е да се добави и още една категория"Сборен аквариум",която най-общо казано да включва всички други типове аквариуми,непопадащи в обявените 3 категории.
Дали оценяването да се базира на оригиналност по отношение на:
-"интериор и дизаин"
- уместно съчетани акваобитатели(макар и от различни биотопи)
- успешно развъден рядък вид рибки
или по някакъв друг критерий,както и начина на самото гласуване – решете го Вие!
Моето желание е, по този начин да участват абсолютно всички,  занимаващи се с Акваристика(независимо от нивото си), а наградния фонд (еквивалентен на този от "МИАЗОО", във вид на аквариумни аксесоари), да не вземе само победителят,а да се подели между първите 3-5 места в тази дисциплина...
За мен лично,освен поощряването, целта е да се направи по-реална статистика за броя акваристи в България(в частност-София),нивото на техните възможности,компетентност и постижения?
Е,разбира се,някои ще ме обвинят най-вече в комерсиалност и реклама...,но тези които ме познават предимно като акварист, ще повярват в искреността ми на казаното до тук!
                     С най-добри пожелания към Всички!
                                                                                 Хр.Христов
                                                                        zoomania@abv.bg

77

аз няма да учасвам в точно тая категория която магазин зоомания предлага,но приветствам идеята :D  :D  :D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Longanlon

Важното е пари да има и младите да се обичат. Подкрепям идеята на новия спонсор и даже може да се включа в конкурса с едни снимки от миналато година за най-успешно развъдена зелена брада  :D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

AQUASAUR

Longanlon ,като споменаваш :"младите да се обичат и..."
се сещам за вица:" Кокво очаквали с най- голямо нетърпение да направят младоженците след приключване на сватбения ден ...!?
- Да преброят парите от сватбата...!"
Това, без връзка със случая,разбира се. Но аз наистина се учудвам,че младите нещо си траят...Не знам какво да си мисля...!?Някой от старшите има ли коментар по това!?

miTko

Цитат на: "AQUASAUR"Longanlon ,като споменаваш :"младите да се обичат и..."
се сещам за вица:" Кокво очаквали с най- голямо нетърпение да направят младоженците след приключване на сватбения ден ...!?
- Да преброят парите от сватбата...!"
Това, без връзка със случая,разбира се. Но аз наистина се учудвам,че младите нещо си траят...Не знам какво да си мисля...!?Някой от старшите има ли коментар по това!?
Ами те просто изчакват, за да скочат изведнъж! 8)
А който иска може ли да участва в извънконкурсната програма със самостоятелен рецитал??? :wink: Като в "Златния Орфей". С черна брадица, например...Ще взема да я убия до тогава, без да искам. :?
Разни мои АКВАРИУМИ 

Boby_

Аз лично подкрепям идеята да има и "обща" категория - определено в горното пространно мнение има съвсем смислени аргументи в полза на това. Само едно ме притеснява (всъщност това е по-скоро опасение, отколкото притеснение) - да не "разводни" това конкурса, т. е. да не се окаже, че нивото е паднало за сметка на бройката. Но понеже от друга страна това също има своите положителни ефекти, може би дори ще стане по-добре така.
Така или иначе организацията на конкруса, наградният фонд и участието са едната страна на монетата. За да има наистина смисъл цялото мероприятие и този конкурс по някакъв начин да допринесе за популярността на хобито в България, може би не е зле да се помисли за някаква форма на разпространение на наградените снимки извън Интернет. Много е трудно отсега да се каже дали от такова нещо ще има смисъл (т. е. категорично ще има, ако има достатъчно много на брой снимки, които си заслужават показването), затова може би можем да обсъдим въпроса след приключване на конкурса.

Longanlon

За да отклоня темата още малко бих казал, че разпространението на снимките извън интернет може да стане с издаването на брошура, но за да има смисъл, тя трябва да е многоцветна, качествена, гланцова, което ще я ускъпи според мен прекалено.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

niky

Мисля, че много се размечтахте.  :lol:
Като гледам наплива за конкурса  :(
Чак пък брошура...нека мине пък ще видим.

Boby_

Цитат на: "Niky"Мисля, че много се размечтахте.  :lol:
Като гледам наплива за конкурса  :(
Чак пък брошура...нека мине пък ще видим.

Хехе. Чакай да видим какво ще се пръкне от конкурса, пък ще му мислим.  :wink:

STIKS

Още като се заговори за конкурса подхвърлих идеята за направа на календар на най-добре представилите се снимки в конкурса.  :wink:
Сега правя отново това предложение, като се ангажирам да изработя календар-пирамида с 12 страници с формат 80х120 мм. Победителите получават примерно по 10-20 календара, а аз си ги разпространявам в търговската мрежа. :lol: Това предложение ще се реализира, ако болшинството ФОРУМЦИ и ВСИЧКИ номинирани застанат зад това предложение.

Raven

е затова трябва да има поне 12 добри кандидатури.
както и да е - аз съм за,въпреки че не съм твърдо решил дали ще участвам,по точно ще реша в последният момент.
но щом е за благото и популяризацията на акваристиката и форума :D

само кажи какво точно имаш предвид .
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

niky

To ако има 12 кандидатури ще е повече от добре.  :lol:

STIKS

Цитат на: "raven"е затова трябва да има поне 12 добри кандидатури.
както и да е - аз съм за,въпреки че не съм твърдо решил дали ще участвам,по точно ще реша в последният момент.
но щом е за благото и популяризацията на акваристиката и форума :D

само кажи какво точно имаш предвид .

Далеч съм от мисълта, че ще се намерят много аквариуми, които могат да се сравняват с тези, които виждаме в специализираните сайтове. Има, обаче, доста добри родни "попадения", които сме виждали във форума. :wink:
Защо пък да не се постави началото на нещо подобно. Нямам претенциите да познавам всички излезли календари, но през последните години не съм виждал подобен (с декоративни рибки).

Това, което имам предвид е календар-пирамида. Формата е 80Х120мм, 12 стр. Малък е, но както каза преди време SERA направата на календар е скъпо удоволствие.
В този календар е за предпочитане да участват снимки в по-едър план - на рибки, на фрагмети от аквариум или нещо подобно.
Кои снимки ще участват:
Журито ще предложи, а аз ще избера 12 от тях.
Собствениците на победилите (избраните за календара) снимки ще предоставят снимките, а аз ще им предоставя календари безплатно.
Останалите календари от тиража, ще разпространя в търговската мрежа, като собствениците на снимките няма да имат претенции за авторски права.
Защо предлагам този календар:
Единствено с цел популяризиране на акваристиката в БГ.
А, има и още нещо. Разболял съм се май от последната(или коя беше там по ред) "болест" (http://aquariumbg.com/forum/viewtopic.php?t=1119) на Логинлон. :lol:
Ако има други въпроси ще отговарям, но по конкретни.
Мисля да покажа как изглежда подобен календар, но с цветя.

AQUASAUR

Виждам че кандидатите за категория "Брада" прогресивно нарастват...!?
Ако се съберат поне 12 - може наистина и Календар за "Гинес" да се направи!!
Със сигурност новаторството Ни тогава ще се зачете в Световен мащаб, щото едва ли на някой и през ум му е минала тази шармантна идея...!
Ники, най-малко от теб очаквах да си такъв песимист...!?
Ами ако от 312-те членове на този форум не могат се събра поне 12 читави,интересни,фамозни и уникални снимки...то тогава Акваристиката Ни къде отива...????
Идеятя за календара ми харесва! Ще е много мижаво,обаче,ако се направи в предложения "джобен" формат - трябва да си е като хората и да виси гордо на стената...!!
Помислете за предложения към спонсори - примерно Маг."ЗООМАНИЯ" би дал своя дял за три от страниците на календара с първенците в категорията,която анонсира!
А за сега ще се самоуспокоя,че младите наистина си траят "за да цакат после със скритите козове"...

SERA

Цитат на: "STIKS"Още като се заговори за конкурса подхвърлих идеята за направа на календар на най-добре представилите се снимки в конкурса.  :wink:
Сега правя отново това предложение, като се ангажирам да изработя календар-пирамида с 12 страници с формат 80х120 мм. Победителите получават примерно по 10-20 календара, а аз си ги разпространявам в търговската мрежа. :lol: Това предложение ще се реализира, ако болшинството ФОРУМЦИ и ВСИЧКИ номинирани застанат зад това предложение.

Ние също бихме могли да поемем част от разходите за календара,срещу подходяща реклама на него.Идеята на Зоомания е добра за търсене на спонсори е добра..
Sticks, дай ни някакви ориентировъчни цифри.