• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:05

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Гласуването започна!

Започната от niky, 01.06.2005 08:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Stas

Нямам нищо против. Той е стар участник. Вярно, че и аз не можах да дам актуални снимки заради срока, но все пак съм "олимпиец" и участвам. От мен - ДА.

Longanlon

Естествено, че трябва да участва. Пък може да се сбори за почетна награда за най-малък участник с ники_с
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

miTko

И аз съм "ЗА"! Един участник повече, нали това е целта?

А на мен ми е интересно как всеки би си оценил собствения аквариум :!:  :?: Дали да не пуснем една темичка и всеки да си каже :wink: .
Разни мои АКВАРИУМИ 

Живко

ха това е идея.
аз имам какво да кажа за моя. :twisted:
Никой не се е родил научен.

Boby_

Така или иначе основната група гласуващи вече се изказа, коментарите са на лице, също и (до голяма степен поне) резултатите.
За съжаление в подобен конкурс критиката може да се окаже унищожителна и напълно демотивираща, което всъщност се явява огромен подводен камък пред желаещите да критикуват. Както се казва, вместо да изпишат вежди, може да извадят очи. Двойките са напълно недопустими оценки според мен - самият факт, че някой си е направил труда да подготви аквариума си за конкурса, да го снима, да качи снимките някъде в мрежата и е проявил смелост да покаже всичко това на останалите, му докарва най-малко тройка. За остри критики си има частни разговори - да кажеш пред всички за някого, че снимките и/или аквариума му не струват е крайно неуместно. Границата между конструктивната и унщожителната критика е твърде тънка и съвсем незабележима. Това е една от основните причини да се въздържам от коментари всъщност - имам лошия навик да предизвиквам спорове понякога, а те не са полезни в този конкурс.  :lol:
Всеки си избира линия на поведение според собствените си разбирания, естествено. Но все пак (макар и малко късно) ви призовавам към повече умереност в оценките и изказванията.  :wink:

Raven

Цитат на: "miTko"И аз съм "ЗА"! Един участник повече, нали това е целта?

А на мен ми е интересно как всеки би си оценил собствения аквариум :!:  :?: Дали да не пуснем една темичка и всеки да си каже :wink: .

о-о ...подготвям исключително разпростряно и унищожително изложение за моя аквариум,ще го разбия точка по точка. :twisted:
това ми беше идея още преди да почне конкурса,само ще изчакам няколко дни да не създавам предварително негативни нагласи :roll:
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Longanlon

Добре де, посипвам си главата с пепел и си измивам езика с катранен сапун - от малко хора вземам акъл, ама когато и те са против мен...

Другия път поне махнете двойката като оценка, че да знаем и ние критичните.

Колкото до това, да не се вземат пред вид най-високата и най-ниската оценка при оценяването - аз не съм съгласен. Просто като се елиминират двойките и шестиците оценяването ще става на база 3, 4 и 5 и в такъв случай хората, получили като гласове основно 6 ще са силно ощетени.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

niky

Не мисля, че всички са гласували.
Аз даже още не съм почнал. :lol:
Но една самокритика наистина е добре дошла.

Ще направим отделна тема - всеки който иска, да си каже своята оценка.

miTko

Не бе,  идеята е била като  в  художествената гимнастика -  маха се 1 най-ниска и 1 най-висока оценка, така ако имаш 10 шестици ще останат 9.Но  ако имаш една самотна двойка,  а  нямаш  дори тройки, двойката отпада и оставаш  на  четворки.
Разни мои АКВАРИУМИ 

tishovsx

Цитат на: "Niky"Не мисля, че всички са гласували.
Аз даже още не съм почнал. :lol:
Но една самокритика наистина е добре дошла.

Ще направим отделна тема - всеки който иска, да си каже своята оценка.


Да така е най добре, нека всеки се оцени...
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

spaisman

Цитат на: "Bob_"yТака или иначе основната група гласуващи вече се изказа, коментарите са на лице, също и (до голяма степен поне) резултатите.
За съжаление в подобен конкурс критиката може да се окаже унищожителна и напълно демотивираща, което всъщност се явява огромен подводен камък пред желаещите да критикуват. Както се казва, вместо да изпишат вежди, може да извадят очи. Двойките са напълно недопустими оценки според мен - самият факт, че някой си е направил труда да подготви аквариума си за конкурса, да го снима, да качи снимките някъде в мрежата и е проявил смелост да покаже всичко това на останалите, му докарва най-малко тройка. За остри критики си има частни разговори - да кажеш пред всички за някого, че снимките и/или аквариума му не струват е крайно неуместно. Границата между конструктивната и унщожителната критика е твърде тънка и съвсем незабележима. Това е една от основните причини да се въздържам от коментари всъщност - имам лошия навик да предизвиквам спорове понякога, а те не са полезни в този конкурс.  :lol:
Всеки си избира линия на поведение според собствените си разбирания, естествено. Но все пак (макар и малко късно) ви призовавам към повече умереност в оценките и изказванията.  :wink:
напълно съм съгласен и не мисля че има смисъл да се критикуват участниците в конкурса защото на тях така им е харесало така са го направили единствения резултат от критика ще е да не участват, съвет как може да стане по-добре даден детайл да но оценка 2 е напълно безмислена и неуместна,стига да няма жаби, брадица и жабурняк в аквариума :twisted:  така мисля аз

NO CARRIER

Добре де, аз също 2 не дадох на никой. Грехота е да дадеш слаба оценка на някой, който поне е имал желанието да си направи аквариум!
Но ако нямаше 2, а започваха от 3, тогава оценяването с тройка по-добре ли щеше да е?! Да, има значение символиката - двойката е слаба оценка, нещо лошо, поне в училище са ни учили така. Ами ако трябваше да се оценява само с "харесва ми" и "не ми харесва"? Или, ако трябва да съм по-груб, да има - "добро" и "лошо"? Мисля, че и така си е добре, а получилите двойка да не го вземат присърце, да не се отказват, ами да се постараят според възможностите си и на следващия конкурс да се представят по-добре!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

bubanka

гласувах за всички участници, но не съм коментирала!  :)
успех на най-добрите!  :wink:

Stas

Все повече се оформя идеята за махане на най-ниска и най-висока оценка, па било то по една. Така избягваме отмъстителните мнения. Пък и какво да се доказва с тези двойки, освен: "Ти не си ми симпатичен!".

Има и друга вълна, за която обаче, всеки ще каже че става дума за "въпрос на вкус". Ами шестиците: аз мислех, че е редно да си даде човек мнението по отношение на това, кой е най-добрия според него. А то какво се получава? Идвам аз и казвам: "Ами тези петимата са най-добри! Нека заемат първо място! А пък тези четиримата не са в час! Я двойки веднага..."

Аз съм дал по една шестица в раздел - според това кой е за първо място според мен. Най-много по две, ако хората са равностойни.

Така че ако искате да гласуваме с ДА и НЕ дали да се махнат по една слаба и една висока оценка? Може би една анкета? Igi дали ще стане така по-лесно?

Raven

по този начин ще са ощетени водачите в момента защото те имат наи много щестици и наи малко двоики :D

но ако решите - нямам нищо против.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.