• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 07:39

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

За торенето с хелати - дали наистина помагат?

Започната от dido, 07.04.2006 18:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hyp

Цитат на: "miTko"Това палудариум ли трябва да означава?! Аз лично се възхищавам на такива неща и се надявам някой ден да си направя:

Същото - готино е, но аз не бих си направил...

hyp

не се ли намери някой кандидат да тества новата идеология без EDTA хелати?

Longanlon

Абе да ти кажа едва ли ще има някакъв забележим резултат. Отдавна си мисля, че тоя спор е леко безсмислен. Растенията така или иначе си растат - в никой аквариум условията не са перфектни (ако такова понятие може да съществува изобщо) и липсата/наличието на хелати се компенсира от някакъв друг фактор.

В земеделието това може и да има значение - там 2% увеличен добив може да значи милиони лева по-голяма печалба, докато в аквариума 2% по-бърз растеж едва ли грее някого...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

dido

Това може да се види добре само в аквариум, който е имал дълго време дефицит на желязо и растенията са в съответния вид. Нямам такъв под ръка...  :D

hyp

Цитат на: "dido"Това може да се види добре само в аквариум, който е имал дълго време дефицит на желязо и растенията са в съответния вид. Нямам такъв под ръка...  :D
Ами не съм 100% сигурен за това... напоследък по др форуми доста се шими за това...

dido


hyp

Цитат на: "dido"Дай малко по-описателно.

Ами ти започна в началото... Спомни си какво си писал преди няколко месеца:)))

dido

Аз си спомням какво съм писал, ама цитата ти е съвсем друг. Не знам и какво се шуми по другите форуми - за някакви такива опити ли, какво ? А, и по кои форуми  :D

hyp

Цитат на: "dido"Аз си спомням какво съм писал, ама цитата ти е съвсем друг. Не знам и какво се шуми по другите форуми - за някакви такива опити ли, какво ? А, и по кои форуми  :D

Оххх, явно говорим на различен език....
Искам да кажа - има ли някой, който да е тествал торове, които НЕ съдържат: EDTA, Na2EDTA, DTPA и техни хелати с Fe3+ и други метали... Алтернативните такива съдържат ferrous (Fe2+) gluconate... Мисля, че ти беше дал линк към форум преди време... беше станал голям спор там във форума... Опити са правени много... Резултати също има много... аз обаче нямам нито опит, нито знам конкретни резултати (изключвам такива - работят - супер са!!!) - очевидно това е моя въпрос? Отговор явно няма... Затваряме темата :))) Няма кандидати да експериментират...

dido

Ааа, изяснява се картината. Това напоследък е в далечната 1998 година обаче - от тогава бяха постовете в линка. Мислих, че си намерил нещо ново по въпроса.

Експерименти ще правя вероятно, само трябва да му дойде реда да си пазарувам химикалите.

Едит - Ники Кралчев мисля е ползвал наскоро такава хидропоникова смеска.

hyp

Цитат на: "dido"Ааа, изяснява се картината. Това напоследък е в далечната 1998 година обаче - от тогава бяха постовете в линка. Мислих, че си намерил нещо ново по въпроса.

Супер... потърси с google... ще намериш и други

Цитат на: "dido"Експерименти ще правя вероятно, само трябва да му дойде реда да си пазарувам химикалите.

Едит - Ники Кралчев мисля е ползвал наскоро такава хидропоникова смеска.

Ахааа... ще го питам него...

Similar topics (4)

20973

Публикации: 1
Прегледи: 2882

34918

Публикации: 0
Прегледи: 2256

18903

Публикации: 4
Прегледи: 3613

21020

Публикации: 5
Прегледи: 3563