• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 09:35

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Тор за растения

Започната от kaloqn_0998, 31.12.2014 17:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kaloqn_0998

Имам течен тора за саксийни растения листно-декоративни "Лактофол". Въпросът ми е става ли да го използвам за аквариумните. Четох теми във форума и някои хора са го използвали точно същия. Ето линк на тази фирма http://lactofol.bg/. Съдържа Азот-6.0%, Калиев оксид-3.0%, Магнезий-1.0%, Желязо-0.3%. Микроелементи бор, калций, мед, манган, молибден, цинк. Физиологични вещества и витамини. Както казах някои хора във форума са го използвали и нямало проблем. Не знам само каква дозировка на него пише 20мл се разтваря в 2л. вода. Не съдържа фосфор и азота не е нитритен.

manyg

Приятел, има няколко колеги във форума които предлагат торове за аквариумни растения. За 15-20 лв ще си набавиш необходимото за доста дълъг период от време. Моят съвет е да използваш предназначени за целта продукти отколкото да си рискуваш аквариума :)

bunzip2

Цитат на: manyg - 31.12.2014 18:43
Приятел, има няколко колеги във форума които предлагат торове за аквариумни растения. За 15-20 лв ще си набавиш необходимото за доста дълъг период от време. Моят съвет е да използваш предназначени за целта продукти отколкото да си рискуваш аквариума :)

+1
Не рискувай с градински бъркочи, че може да се вкараш в голям филм. Концентрациите на някои вещества са различни при градиснките торове. В специализираните аквариумни торове пък, някои от елементите са хелатирани, така че да се запазят в "усвояема" форма за растенията след като бъдат добавени във водата. Докато такива подобни експерименти са със силно съмнителен ефект. Дори не съм сигурен дали излиза по-рентабилно, че да си заслужава риска!
Стига с това, че в твоето село няма такъв магазин. Достатъчно грамотен си за да си поръчаш нещата онлайн. Казвам го така остро, защото няколко пъти си получавал вече такива съвети, за точно такива въпроси!

Иначе поздрави и весело изкарване на празника :)

Penta

Само да напишеш "Лактофол" в търсачката на сайта и излизат стари постове по темата.

NO CARRIER

Когато знаеш какво правиш, вероятно ще ти свърши работа. Но и аз се чудех дали става, и го пробвах. Става. Идеални водорасли ми завъди.  *MODERATOR* Дали желязото, дали заради фосфора, но после едвам ги изчистих.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Similar topics (5)

24166

Започната от ivan_251


Публикации: 30
Прегледи: 13332

46683

Публикации: 1
Прегледи: 2467

24016

Публикации: 4
Прегледи: 4738

18607

Започната от dulgiapich


Публикации: 7
Прегледи: 5145

2142

Започната от kraltchev


Публикации: 4
Прегледи: 5046