• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 08:06

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Съотношение Ca / Mg

Започната от dave, 13.09.2005 00:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dido

Само забравяш да споменеш, че в теста става дума за ричия, дето расте на повърхността и има частичен достъп до атмосферен въздух  :!:

Да не би да ти е водоустойчив фотоапарата? :-) Щото моя не беше...

dave

Цитат на: "dido"Да не би да ти е водоустойчив фотоапарата? :-) Щото моя не беше...

По отразена от ехинодоруски листета светлина и мъгляви предположения за погълнатата от тях светлина :)

Гледани предпазливо през предното стъкло :D

tishovsx

...всичко е относително, светлината и СО2 диктуват торовете, които ще слагаш, за два дена роталата ми исмука всички торове които ги имах в момента, снощи вече нямаше НИЩО, едва доловими стойности на желязо и нитрати, и това само за два дена  :!: Ако изчакам още толкова, аквариума ще загине тотално...
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Raven

и аз се опитвах да меря по някакъв такъв начин осветеноста със светломера на апарата ми но надали е точен способ.
във всеки случаи аквариума ти е повече от добре осветен - направо си си организирал ферма за развъждане на растения.
аз бях го дигал до 1.2 вата на литър за 200л. аквариум  но после ми писна да плевя дългостеблени и го намалих на половина.
сега съм с 0.5 вата  но с МН където КПД е по високо и ми се струва че е твърде силно осветление.
снощи намалих часовете на 8 ,досега беше 10 часа и всичко зеленясва- корени ,камъни- всичко което е пряко под лъчът на прожектора.
но всичко зависи дали искаш "бърз" или "бавен" аквариум.
аз понеже съм мързел съм си го засадил с бавни растения - папрати разни - и сега ми е добре.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

dido

Е, 0.5 вата/литър е по-скоро средно-силно осветление. Виж, 1.2W/l е чудовищно...