• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:25

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Покупка на торове

Започната от a__andreew, 25.02.2010 21:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

a__andreew

Здравейте колеги искам да ви питам как вземате химията за аквариумите си ? Аз лично ходих до Валериус и не ми продадоха калиев сулфат, защото е продукт за бомбички. Поне разбрах цента 18лв/расфасовка и го продават само на фирми. 

Асен Евгениев

Цитат на: a__andreew - 25.02.2010 21:59
Здравейте колеги искам да ви питам как вземате химията за аквариумите си ? Аз лично ходих до Валериус и не ми продадоха калиев сулфат, защото е продукт за бомбички. Поне разбрах цента 18лв/расфасовка и го продават само на фирми. 
Тоя калиев сулфат сам по себе си нищо не прави. Бил компонент за бомба, че то за различните видове бомби
се използват над хиляда съединения. Не би трябвало нищо да продават. По тази логика не трябва да продават
и сяра за пиене. Едно време си правех бомбички от бронз, калиев хиперманганат и тази сяра. А какво означава,
че продават само на фирми? Тоя сулфат трябва да ти влиза в предмета на дейност ли? Или няма значение каква
е фирмата. Мен ако питаш, вземи данните на фирмата на някой приятел и още от вратата ги питай дали ще ти
издадат фактура за покупката. Купуваш каквото ти трябва, пишат ти фактура и се спасяваш. *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

hartt

 Аз лично ходих до Валериус и не ми продадоха калиев сулфат, защото е продукт за бомбички.

Нещо недоразумение е станало, не сте се разбрали, или някой е бил некомпетентен. От калиев сулфат става бомбичка точно колкото от натриев сулфат /английска сол - бомбичка за перорална употреба *CRAZY*/.

NO CARRIER

Потърси си патенткалий.

Младост 1,Кооперативният пазар, агроаптеката откъм блок 64
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

hyp

Цитат на: hartt - 25.02.2010 23:13
Аз лично ходих до Валериус и не ми продадоха калиев сулфат, защото е продукт за бомбички.

Нещо недоразумение е станало, не сте се разбрали, или някой е бил некомпетентен. От калиев сулфат става бомбичка точно колкото от натриев сулфат /английска сол - бомбичка за перорална употреба *CRAZY*/.

английска сол - магнезиев сулфат
: 20.03.2010г 15:03ч
Цитат на: a__andreew - 25.02.2010 21:59
Здравейте колеги искам да ви питам как вземате химията за аквариумите си ? Аз лично ходих до Валериус и не ми продадоха калиев сулфат, защото е продукт за бомбички. Поне разбрах цента 18лв/расфасовка и го продават само на фирми. 

Да, така е. Отделен въпрос е дали е най-подходящия бомбаджийски източник :)))

Искат данни за фирма, за да могат да предоставят информацията на полицията в случай, че някой гръмне я някоя кръчма, я автомобил, я някой апартамент. Следите остават и след справка с фирмите продаващи химикали лесно се стига до апашите :)))

Similar topics (5)

7201

Публикации: 16
Прегледи: 12892

54718

Започната от saxon


Публикации: 0
Прегледи: 3017

35611

Започната от kanira


Публикации: 1
Прегледи: 3207

10050

Публикации: 0
Прегледи: 2442

24051

Публикации: 21
Прегледи: 12715