• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 04:24

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Железен Сулфат + Азот или Зелен камък

Започната от Rendaka, 29.10.2009 19:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Rendaka

Закупих Железен сулфат + азот .съдържанието му е : (NH4(малка) 2 (малка) SO4(малка),FeSO4(малка) 6H2(малка)O
13,5 % Fe; 7,0 % N ; 16,0 % S неразтворим максимум 0,01 %.


А също така и :

зелен камък ( железен /сулфат ) 53,5 % и , желязо 19,5 %.

Кое от двете да използвам за да вкарам желязо.
Цитат на: JolandaWell don`t be  :oops: sorry for this commonly question,that`s why this forum is for :wink:

NO CARRIER

Защо просто не си купиш нормален тор за аквариумни растения, а се вкарваш в излишни разходи? Растенията усвояват най-добре хелатираното желязо.
А изобщо имаш ли идея как да дозираш тора? Вкарването на повече желязо ще ти докара такива водорасли, че ум ще ти зайде. Аз още се броя с моите нишковидни.  ]:->
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

phoenix9040

може би излиза доста по-скъпо
: 30.10.2009г 00:12ч
И аз питам ?
1.14. Забранява се рекламирането на търговски сайтове във форума на aquariumbg.com! Спонсорите имат собствени раздели за тази цел.

Rendaka

^btw само ти питаш, не точно аз , но както и да е ...


@ NOCARRIER - торя вскидневно с по ~1 гр., без да се интересувам, кое от двете слагам, каъо за зеления камък чакам да се утаи на дъното, каквото има да се утаява, след това сипвам в аквариума. С този метод съм от няколко дена - засеха няма нищо по-различно в аквариума, освен,че започнаха да кипят повече растенията....ааа гьолчето ми е 100 литра, като осветлението е 4*18 В и торя с CO2, като последното е малко над нормата според мен, но щом саето не е започнало да се "кефи" значи всичко е в ред (последното малко като шегичка). В случай, че тръгнат водорасли - с почти всички съм имал вземане-даване и в този ред  мисля, че ще се намери решение, ако не мен - от някой друг. За хелатираното желязо мисля, че без да се интересувам разбрах за него и какво е, но все пак - как се отразява киселинността на рибите и другите животинки? Колко към колко се разрежда?
Цитат на: JolandaWell don`t be  :oops: sorry for this commonly question,that`s why this forum is for :wink:

Similar topics (5)

23024

Публикации: 4
Прегледи: 6204

48775

Публикации: 2
Прегледи: 17968

27136

Публикации: 1
Прегледи: 4874

17522

Публикации: 2
Прегледи: 5960

60132

Публикации: 4
Прегледи: 4456