• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 19:19

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Сбит (от навлажняване) тор - проблем?

Започната от elkin, 21.07.2009 09:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

elkin

Преди няколко месеца (поне 4) преминах на "Aquaformula standard" от Евгени Младенов.

Още закупувайки го човека ме предупреди да внимавам де не се навлажни (явно е силно хигроскопичен). Точно заради това го съхранявам като увивам самата кутийка в две (2) найлонови торбички. Но, както винаги се получава, когато човек се престарава, още след първия месец започна да се сбива, слепва, дразни. Аз продължих упорито да го разбивам и ползвам.

Въпросът ми е следния: Това че е навлажнен променя ли качествата му? Знам, че желязото например е в специална форма (хелатна?!) и се освобождава във водата. Това че е влажен, прави ли го вече освободено и негодно за абсорбиране от растенията?

Питанката ми се породи от факта, че тази сутрин след проверка на нивото на желязото (не бях го тествал много време) установих, че е едва 0.1 мг/л (нали това бяха единиците?!). А си добавям тор по разписаието, мисля.

Благодаря за отговорите.

dido

Сбива се защото съдържа Тензо коктейл - купешки тор само с микроелементи. Аз имам Тензо коктейл една буца отпреди 2-3 години, отдавна е станала на маджун. Чупя с клещите и слагам в аквариума, отдава си желязо нормално ...

veso

Ако имаш UV-C добавяй допълнитено желязо.


Similar topics (5)

54718

Започната от saxon


Публикации: 0
Прегледи: 3038

38405

Започната от maik


Публикации: 25
Прегледи: 10680

35611

Започната от kanira


Публикации: 1
Прегледи: 3225

21231

Публикации: 8
Прегледи: 6976

12009

Започната от iek


Публикации: 28
Прегледи: 27488