• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:15

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Carinotetraodon travancoricus (Dwarf Puffer)

Започната от Desmoria, 20.11.2013 16:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Desmoria

В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

aquafan

Само не знам как ще съжителстват 2 териториални риби- лабео и тетраодон в 1 аквариум.

SDB

В момента в този магазин в Ст. Загора няма минитетраодонти
относно съжителството в случая се коментират минитетраодонти които са дребни
и си остават такива. Ти говориш за нормални сладководни тетраодонти,
които наистина стават до 6 см и са няколко вида дори.
Но те са доста "хапливи" и не е желателно да  ги гледаш с други риби особенно гупи
ще им оскубят опашките веднага.

aquafan

А въпросните минитетраодони и те ли са хапливи като обикновените сладководни?

Desidy

Може ли името на магазина, може на ЛС!
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

SDB

Цитат на: aquafan - 27.01.2014 20:15
А въпросните минитетраодони и те ли са хапливи като обикновените сладководни?
Казват че не са!
Аз лично не съм имал такива

Desmoria

Цитат на: aquafan - 27.01.2014 20:15
А въпросните минитетраодони и те ли са хапливи като обикновените сладководни?

Цялата тема е за въпросните минитетраодони. Всичко което съм писала за поведението им е от личен опит. Стават не повече от 3см. и проявяват по-скоро вътревидова агресия, която не е фатална ако имат достатъчно укрития и пространства за плуване. Все пак имат доста остри зъбки и дори да се хапят едно-друго за установяване на територия, някои ухапвания могат да са сериозни. Хубаво е да се хранят с жива храна, охлювите не са достатъчни.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Desmoria

За англоразбиращите, ето повече информация: http://www.seriouslyfish.com/species/carinotetraodon-travancoricus/
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.


Similar topics (2)

45711

Започната от Electro fish


Публикации: 1
Прегледи: 3801

34956

Започната от mistar_ti


Публикации: 2
Прегледи: 4408