• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 07:51

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Развъждане на Caridina japonica (Аманова скарида)

Започната от dido, 19.11.2005 18:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

77

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

tishovsx

Атанасеее, нямаш джапоника...тази която купувах от вас и вие твърдехре, че е "джапоника" ....са само добри пожелания...сори ама..
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Vojda

Браво,браво,още една полезна статия е реалност!!!
А иначе и аз се "обаждам"(ама малко трудно ще стигнат и ще се върнат вълните) :) !

patter

Браво за превода :-)

Такива скаридки имаше във Варна, но в момента незнам дали са останали.

Тези, които имам аз (Red Cherry) се размножават в сладка вода и нямат стадии на ларва, малките скаридки (поне в момента в който успявам да ги видя) са около 2-4мм и са прозрачни копия на родителите си.

Относно вършенето на работа - за да свършат работа наистина трябва да са много бройки, това важи и за амановите скаридки.

За черитата - оцветяването им зависи много от условията при които се гледат. При мен в единия аквариум са ярко червени а в другия са по-бледи.


Гледането на скаридки заедно с рибки - не е проблем за възрастните скаридки да се гледат в типичния холандски аквариум - много растения и харацини :-) Проблема е да не се гледат заедно с агресивни рибки (имам опит с млади рамирези - скаридките се покриха). Колкото за новоизлюпените - в общ аквариум нямат голям шанс поради малките си размери, могат и да оцелеят някои, но загубите ще са големи. Все пак ако има достатъчно места за скриване ...

Преди време Ники преведе една друга статия за скаридките, която е публикувана на сайта в раздел 'Водорасли' (доколкото помня)

Атанас Казаков

Тишооооо, стара ти е информацията! :wink:
В момента имам:Caridina japonica , Red cherry i Bee shrimp.Мисля , че N.Nobs ги видя вече! :D

cihlidi_fan

Наско

Да попитам колко струват тези скаридки japonica?

П.С: Аз ти писах имейл за растенията (аз съм sniperfan@abv.bg) та като получите нови растения евентуално да си взема и няколко скаридки  :lol:  :lol:
220л. Танганайка
17 Tropheus sp."Red" Chimba, 10 Cyprichromis leptosoma "Utinta"
3 Telmatochromis vitattus, 3 lamprologus ocellatus

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg151.imageshack.us%2Fimg151%2F8813%2Flogocopy&hash=b4ea5442a8466f141a31ed7c3c139d77bd107786

N.Nobs

Цитат на: "Атанас Казаков"Тишооооо, стара ти е информацията! :wink:
В момента имам:Caridina japonica , Red cherry i Bee shrimp.Мисля , че N.Nobs ги видя вече! :D

Видя ги,има ги.Даже си взе пчелички :D
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

Pretorian

Добре де, но все пак какви са шансовете на тези скариди /зрели/  в един сборен аквариум ??
Говорим за аквариум с дискуси, рамирези, боция клоун .......

dido

Хехе, боция. Все едно даваш на дете пуканки...  :lol:

miTko

Цитат на: "patter"Браво за превода :-)

Такива скаридки имаше във Варна, но в момента незнам дали са останали.

Тези, които имам аз (Red Cherry) се размножават в сладка вода и нямат стадии на ларва, малките скаридки (поне в момента в който успявам да ги видя) са около 2-4мм и са прозрачни копия на родителите си.

Относно вършенето на работа - за да свършат работа наистина трябва да са много бройки, това важи и за амановите скаридки.

За черитата - оцветяването им зависи много от условията при които се гледат. При мен в единия аквариум са ярко червени а в другия са по-бледи.


Гледането на скаридки заедно с рибки - не е проблем за възрастните скаридки да се гледат в типичния холандски аквариум - много растения и харацини :-) Проблема е да не се гледат заедно с агресивни рибки (имам опит с млади рамирези - скаридките се покриха). Колкото за новоизлюпените - в общ аквариум нямат голям шанс поради малките си размери, могат и да оцелеят някои, но загубите ще са големи. Все пак ако има достатъчно места за скриване ...

Преди време Ники преведе една друга статия за скаридките, която е публикувана на сайта в раздел 'Водорасли' (доколкото помня)
Ще споменеш ли параметрите на водата в която ги гледаш? А с твърда вода дали ще имат проблеми?
Разни мои АКВАРИУМИ 

patter

Параметрите на водата са дълбока тайна :-)

Тайна за мен де - не съм мерил нищо :-( т.е. мерил съм само амоняк - при минимално количество амоняк във водата умират (с теста на продак - 0.5). Водата в която ги гледам е нормална варненсак чешмяна. Температура - 25-27 градуса. Мога да живеят и при по-ниска, но доклкото знам под 24 градуса не се размножават. Изискванията им към чистотата на водата са високи трябва редовна смяна (това всъщност са изисквания на всички по-дребни водни животинки). Пише че са много чуствителни спрямо наличието на мед, но аз слагам тензо коктейл в единия аквариум и нямам проблем.


Шансовете на възрастни екземпляри в сборен аквариум зависят от това, доколко имат места за скриване. Ако в аквариума има много и "гъсти" растения биха оцелели, но ще бъде трудничко да се виждат. Скаридките са доста пъргави, но ...  Опита ми с агресивни рибки се свежда само до рамирези - 2бр. млади рамирези (още не оцветени) предизвикаха масово скриване на скаридките в 140л аквариум. Не изчаках да видя какво ще стана когато рамирезите пораснат :-)

Със сигурност възрастните скаридки съжителстват добре с плати, гупи, хелери, молинезии (за това не съм сигурен много защото молинезиите са ми още малки). Държа да спомена обаче, че рибките в аквариума ми са много малко на брой. В момента са две възрастни и няколко малки плати и две млади молинезии. Незнам дали при по-голямо количество рибки няма да се повят проблеми.

Мисля че няма смисъл да споменавам че много добре се разбират с ансцитруси :-)

Similar topics (2)

3915

Публикации: 8
Прегледи: 9467

3320

Публикации: 14
Прегледи: 27503