• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:24

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

ТРИТОН

Започната от Mario, 06.12.2004 16:16

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Mario

Мнеее неща игуана искам  МЕСОЯДНИ ПИРАНИ   :twisted:

Radi

ОК нямаш проблем, това ще ти е коледния подарък  :D кофти, че няма да можем да се видим след това на Нова година... :lol:

niky

Наблюдавам ви от известно време и се чудя - вие нямате ли си кю за лични разговори :lol:

А за тритоните - аз лично знам къде живее един поне 25 см, изключително красив, жълто черен тритон.
Просто ще е жалко някой да го тикне в аквариум, такъв красавец е.

Mario

А пропо тритони има ли в зоологическата градина?

Radi

Ми аз имам кю, но сега не го ползвам, че го прецаках нещо :) И по-добре да си е на свобода...

Драго

Здравейте,от вчера си имам аквариум-около 100-110 литра.Като дете имах тритончета,но сега не мога да си намеря в кварталните зоо магазинчета.Биле защитени и ме пратиха(като вас:) да си ги хващам из локвите.един приятел от София ми каза,че имало китайски тритони и ги имало из магазините.Вярно ли е това и ако някой е от Бургас да ми пише на лично къде има

ivotri

16.12.2011 23:07 #21 Last Edit: 22.12.2011 09:44 by Георги
Tритоните за защитени и не трябва да ги ловим и отглеждаме в домашни условия.

Петко Красимиров

Застрашени са всички само в България, но разпространен в отглеждането на земноводни е испанския ребрест тритон.Дори съм виждал да се продават.Тритони като алпийския,дунавския гребенест и обикновения тритон са застрашени. :-) :-) :-)

biban

Да хора, защитени са, но като дете (преди 25г.) си бях наловил доста, и дадох няколко на мой приятел, същите хвърлиха хайвер  на роголистник мисля, който се излюпи и момчето захранваше новоизлюпените с артемия... и аквариума не беше повече от 50л. Не са никак агресивни, нито дребните рибки към тях, аквариума трябва да е плътно покрит със стъклен капак, защото гадинките измъкват краченце над водата, когато леко изсъхне, то става лепкаво и се лепи по стъклото и така могат да излязат дори и ако има 20см. от капака до водата... леп, леп и чао. Иначе са уникално симпатични и радват окото тези "мини дракончета"

saxon

Преди 15г. ми се случи точно това-така и не го намерихме :-)

бай Онзи

Преди време събрах на едно място много информация относно "Отглеждането на тритони" в нещо като сайт. Там данните са систематизирани и може да се намери всичко за това, какво трябва да знаем преди да изберем амфибия за домашен любимец, видовете храни, подготовка на средата, породи тритони, излюпване и отглеждане на потомството, снимки, видеоклипове и линкове:
----------------------
http://www.newts.co.nf/
----------------------



trex700e

Лел, много хубав сайт , супер си се постарал!

NO CARRIER

Жалко, че няма форум, за да го насера както той насра този.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

optimeon

хахаххаха игуана е страхотен подарък