• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:17

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Статии

Започната от VassetZ, 24.06.2004 19:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

VassetZ

"С увеличаване на притока на светлина рибката започва да свети по-ярко. Бял пясък на дъното ще засили контраста и Глофиш ще изпъкне с цялата си красота. За наблюдение през нощта  се препоръчва черна светлина, коятао ще създаде усещането, че рибката плува в пространството. На фона на тази гледка дори и останалите обикновени рибки ще изглеждат приказно, категорични са специалистите от 5-D Tropikal. Учените предричат, че търговията с флуоресцентните рибки ще процъфтява и все повече лаборатории ще създават свои светещи аквариумни рибки. Уникалният домашен любимец вече наводни Щатите. Цената му в повечето магазини е около 5$. Глофиш е наистина уникална и затова продажбата й е защитена от множество патенти и авторски права. Фирмите притежаващи "авторските права" върху светещата рибка 5-D Tropikal & Segrest Farms, са единствените дистрибутори на аквариумното чудо на територията на САЩ."
168 часа

Boby_

Това за светещите рибки вече го коментирахме в дира. Но така или иначе е доста гадно - комерсиализация до краен предел, на всичко отгоре свързана пряко със създаване на генномодифицирани мутанти. Силно се надявам да не получи разпространение.

sho

Цитат на: "Boby_".......... Силно се надявам да не получи разпространение.
Иаз така ама тъпите американци са предпоставка точно за обратното  :x
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsho-services2.hit.bg%2F81145289603.png&hash=b42dc24e05e44d4204fa084b00e78775791436e1

VassetZ

На снимката някакъв монголоид на име Жиян Гон май се чувстваше много горд от новия си мутант :?

Boby_

Цитат на: "VassetZ"На снимката някакъв монголоид на име Жиян Гон май се чувстваше много горд от новия си мутант :?

В интерес на истината има от какво да е горд - това си е постижение на генното инженерство. Остава само да се надяваме, че наученото ще може да се използва и за далеч по-полезни и практични цели - в медицината например.

miTko

Това е  гавра!  Видях в един магазин  едни риби с неестествени крещящи  цветове, каквито дрехи са  модерни  сега. Предполагам за това става дума?
Разни мои АКВАРИУМИ 

VassetZ

Ами в общи линии... Японеца е създал генно модифицирана рибка, която може да свети в 5(!!!)! различни цвята( това става благодарение на различната светлина, която се прилага)...А иначе на снимката е дадена някаква рибка, която много прилича на данио зебра.

VassetZ

Цитат на: "Boby_"

В интерес на истината има от какво да е горд - това си е постижение на генното инженерство. Остава само да се надяваме, че наученото ще може да се използва и за далеч по-полезни и практични цели - в медицината например.
като стана дума имаше и снимки на светещи мишки дори...
ама с тея гадинки кво ли не правят и експериментират :? Наистина, ако се използва за доброто на човечеството...ама май е с повече се набляга на комерса. Сега вече презадоволените американци ще обзавеждат домовете си със "светещото чудо", наречено "Глофиш" и ще се радват на ограничеността си... :cry:
еееехх......на къде отива този свят?

Longanlon

Цитат на: "VassetZ"За наблюдение през нощта  се препоръчва черна светлина, коятао ще създаде усещането...


хахахаха черна светлина хахаха

който е учил маааалко физика знае колко абсурдно е това словосъчетание...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

Boby_

Цитат на: "Longanlon"
Цитат на: "VassetZ"За наблюдение през нощта  се препоръчва черна светлина, коятао ще създаде усещането...


хахахаха черна светлина хахаха

който е учил маааалко физика знае колко абсурдно е това словосъчетание...

:lol: "... в близката далечина върху дървен камък стоеше седнал млад старец..." Беше доста дълго, но съм го позабравил - доста време мина от детската градина насам.
Оксиморони им викат на такива словосъчетания.  :wink:

VassetZ

Цитат на: "Longanlon"
Цитат на: "VassetZ"За наблюдение през нощта  се препоръчва черна светлина, коятао ще създаде усещането...


хахахаха черна светлина хахаха

който е учил маааалко физика знае колко абсурдно е това словосъчетание...
Аве пич аз кво съм виновен, че тия от 168 часа не разбират от физика ве...? Вместо да се правиш на остроумен кажи от къде си копуваш храна за рибите, ОК???

VassetZ

Какво стана с аквариумната периодична литература???
жалко, нали.. :(

Legion

А пичове някои може ли да ми даде повече информация за тез глоуфиш.Много съм им навит даже съм пуснал агенти в америка да търсят по източния бряг,по западния бряг,че и в центъра :lol: е добре де само в центъра и на исток,но не могат да я  намерят,а скоро ще се прибират.А що се отнася до генетично модифицираните гадинки(животни,растения и гъби) нямам нищо против(не само щото се надявам в близко бъдеще да се занимавам с нещо от сорта)дори и да ги правят с едничката цел да изкарат пари от това,все пак тез пари или част от тях ще отидат за по нататъшни изследвания в една или друга област,но съм против създаването на гадинки които не могат да се размножават самостоятелно,туй все едно да направиш от кашо кола която не може да върви сама и да я наречеш ТРАБАНТ  :twisted: ,против съм и против патентоването на една или дуга част от генома,представяте ли си Уотсън и Крик да бяха патентовали ДНК на времето  :roll:

VassetZ

Боби, тая статия за Великите езера от другия форум е супер...
:D  :D  :wink:

Boby_

Цитат на: "VassetZ"Боби, тая статия за Великите езера от другия форум е супер...
:D  :D  :wink:

Мдам. Стига да имаше и някой, дето не го мързи много, да я копи-пейства (какъв хубав български глагол само) тук... :lol:

Similar topics (2)

629

Публикации: 3
Прегледи: 32024

7225

Публикации: 23
Прегледи: 15109