• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.

20.09.2020 01:01

Новини:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.

Акваскейпинг конкурс
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Определяне пола на различни видове сомове

Започната от KSI, 18.07.2008 21:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

iordan1999

Със сигурност имаш 1 мъжки и 2 женски, но не съм сигурен за тази на първата снимка първата рибка *dontknow*

shnufito

На снимките не се вижда добре,но двата по-едри имат "мустаци",които тръгват към челото.За тях съм сигурен,че са мъжки,но се чудя за двата по-малки  *dontknow*

venitos

petko

Потези снимки трудно да се познаят.При женските има рогови израстаци само по края на горната устна.При мъжките отиват и към очите.
Така,че голяма вероятност да са 2м.+2ж.,освен ако още не са станали полово зрели.

wwladoo

Цитат на: shnufito в 21.08.2014 09:09
Колеги,нужна ми е малко помощ за определяне на пола на тези красавци:

Според мене са два мъжки и два женски,но ще се радвам на коментари.

Двата със сигурност са мъжки,дай снимки отстрани на рибите и по ясни,не отгоре, за да ги видим иначе само можем да гадаем за другите два......
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

shnufito

За жалост няма да мога да покажа други снимки,защото вече са в аквариума,носе надявам до няколко седмици да се разбере. Благодаря на всички,които се включиха. *bg*

ivotri

Според мен всички са мъжки, но погледни дали имат отгоре на главата както са те посъветвали по-горе.
Има и женски с израстъци, но те са само отстрани.

shnufito

Рибите са на една възраст.При мен са от месец април 2013.Двете по-дребни имат мустачки само по периферията на смукалото,та за това ги избрах като женски.