• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:13

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Определяне пола на различни видове сомове

Започната от KSI, 18.07.2008 21:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Иван Валентинов

Според мен са женски,но все пак може да са малки още и да не им личи  :-)

nikes

Цитат на: sensodine - 08.01.2012 17:59
Според мен са женски,но все пак може да са малки още и да не им личи  :-)
Първият на помпата 4см а вторият на камък едва 2см.. :-)

Здравков

Първия е женски, на втория му се рано да се определи.

nikes

ок Благодаря има и още един малък 2см но няма нужда от снимане след 2-3 месеце ще го снимам пак.. :-) :-)

Чакъров

Колега да ти споделя за един мой случай:
Имам 2 златни анцитруса които дълго време седяха в 2 различни аквариума. Размерите има са около 10/11/12см. Докато си бяха в отделните аквариуми и двете рибки нямаха нито и следа от мустачки- и двете бяха женски. Но като ги събрах с един мъжки в общ аквариум ( нали уж да си направя чифт)
след около седмица две забелязах , че в аквариума имам 3 мъжки анцитруса.
Рибките са още малки според мен за определяне на пола  поне според мен. А и след моя случай мисля , че аз нямам опит в опознаването на пола на женските анцитурси   :-D :-D

terier4o

И на двете рибки още им е много рано  за да можем да кажем какъв е полът им . Изчакай да станат поне 6/7 см   :-) .
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

djibarov

а по какво се различават мъжкия и женския анциструс - по мустачките ли? и аз имам 2 малки звездни, на 3-4 месеца са.

Чакъров

Мъжките колега имат "рогца" , "мустаци" над устата (обилно брадясали  :-D) , а женските нямат

djibarov

нещо като хората (с малки изключения :-D)

Mitko80

има и женски които имат мустачки но те са много къси и са само напред,а и трябва да са доста възрастни

teodorcho

Според мен са много малки за да се каже какъв пол са.

predatelqt

Здравейте,
Аз имам 1 калихта , която е много гладна и винаги е готова за ядене, но проблема не е в това.
Тя съжителства с 8 златни от които една е огромна според мен,1 данио,1 хипостом(не съм много сигурен,ако можете да  кажете дали е хипостом като го видите на клипчето),1 бронирано сомче, калихтата закача всички риби освен даниото ,дори и хипостома което мисля че е много странно.
Аквариумът ми е около 115 литра ------> 80 см дължина , 40 см височина и 30 см ширина.В аквариума има  много малко растения - Анубис И две малки криптокорини ! Съжалявам че е толкова мръсен довечера ще му сменя водата.
Моля ви помогнете ми !  *HELP* Благодаря предварително !    
: 06.02.2012г 14:02ч

diso

Най-лесното е да ти подам линк, но така ти отнемам удоволствието да го намериш сам *DRINK*
Просто попитай "Чичко Гугъл" с "размножаване калихт" и ще намериш отговора. Чел съм го преди и е обяснен подробно целият процес, вкл. за чинийката.
Успех!
От всички рибки, които имаме, сомчетата(калихт, анциструс и коридораси - все още подрастващи) са ни любимци - все правят нещо забавно :)

stanislav89

Много са малки все още.

sotko80

Определено са твърде малки за да се определят.Като станат на 5-6 месеца или около 10-на 12см. мисля ще  си покажат кой какъв пол е. *THUMBS UP*

Similar topics (3)

6889

Публикации: 4
Прегледи: 3971

56145

Публикации: 4
Прегледи: 3333