• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 22:55

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Коридораси - общи въпроси

Започната от sk4, 21.09.2005 20:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

joro1981

При мене имах подобен случай с дискуси. Толкова силно се удряха в стъклата ,че направо се обръщаха по гръб за 5-6 мин. Може да садо-мазо  :-D
Пийте червено вино за да сте здрави, а здравето е нужно за да се пие ракия !

MeTogu

02.07.2010 21:49 #91 Last Edit: 03.07.2010 14:17 by MeTogu
Това при дискусите е съвсем друга тема колега.Те правят така когата имат червей в главата.Поразгледай темите за дискуси.Вдигни темепратурата на 33 градуса.Но лично аз не препоръчвам лечение с лекарства.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

wwladoo

Може да се касае, за хрилни паразити при дискусите,тогава се блъскат така!!Кога си ги купил..... ;-) :-)Нормално поведение, при коридорасите, когато се стресират-не се стряскай колежке!!! :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

NO CARRIER

Често се случва преди промяна на атмосферното налягане.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

joro1981

Методи, дискусите се държаха така една седмица близо. Никакви лекарства не съм им слагал, нито съм повишавал температурата на водата. Сами се укротиха. Мисля си , че прибързаното използване на лекарства винаги е грешка. В момента се хранят от ръката ми.
Пийте червено вино за да сте здрави, а здравето е нужно за да се пие ракия !

Caxapa

 Въпросът беше зададен за сомче а не за дискуси.  Придържайте се към темата без разводняване!

piterd

Привет Sofie,
И аз имам едно такова сомче. Corydoras paleatus албиносче. От много малко се стряска и се държи много нервно. Кръстих го "нервак" , и така вече повече от четири месеца си е живо и здраво. Понякога и без видима причина превърта. Като се скрие под някой камък му минава. Като цяло обаче е доста по нервно от другите. Плува с по резки движения. С една дума нервак.
Поздрави

nikolaytoshev

Ако сомчето си го взела наскоро е нормално да е стресирано в началото.
Забелязал съм, че Corydoras aeneus (така нареченият златист коридорас) е по-подвижен от останалите видове коридораси. Може твоят да е точно тази разновидност на коридораса.

go6kod

06.11.2010 10:45 #98 Last Edit: 06.11.2010 12:05 by Лора
Значи моят въпрос е;Колко време коридорас палеатус може да издържи без въздух,защото ще трябва да местя аквариума и да мия грунда?И ако източа първо всичката вода и хвърля от нея 20% и другите 80% ги оставя в съд,после като долея 20% ще има ли загуба на нитрифициращи бактерии и ще се равнява ли на стартиране на аквариума или не ? БЛАГОДАРЯ ПРЕДАВАРИТЕЛНО !



iek

Точно това ще се получи- рестарт, във водата нитрифициращите бактерии са в нищожно малко количество, ще разчиташ после най-вече на филтъра, след като ще миеш грунда, растения поне имаш ли?. Докато правиш цялата процедура филтъра не трябва да спира за дълго време, най-добре го постави в кофата/легена с рибката да работи през това време.

MeTogu

Коридораса е с коремно дишане и не се нуждае от аериране на водата.Може да изкара със дни.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

joker80

Имам 1 женска и 2 мъжки Коридорас Палеатус или Кочи - не съм много сигурна за вида им. Женската не е хвърляла хайвера си от около година  (преди това го правеше редовно в същите, на пръв поглед, условия) и е с доста подуто коремче, което ме навежда на въпроса - има ли опасност за живота й ако продължава да не хвърля?
П.С. В момента не мога да им осигуря отделен аквариум, но и когато съм го правила се стресираха от местенето и нещо не им харесваше в самостоятелния. Най-добре си живуркат в настоящия (общия). Та се надявам да оцелеят до пролетта, когато ще разредя пренаселението на аквариума - предполагам това им е проблема на сомовете.

MeTogu

Няма опастност.Запича се и спира да хвърля.Принципно това че вече не виждаш хайвера не означава че тя не хвърля.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

shek0

В 85 литра(70х40х35) на един пасаж от около 6-7 коридораса как ще им е ? Мисля да гледам обикновен неон + коридораси/анцитруси , но като че ли първите ме по-кефът ще са те. Само не знам да ли като пораснат да не им отеснее много  *dontknow*

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Similar topics (5)

1194

Публикации: 255
Прегледи: 99449

27008

Публикации: 16
Прегледи: 8052

21757

Публикации: 43
Прегледи: 37425

482

Публикации: 696
Прегледи: 245862

11923

Публикации: 40
Прегледи: 65873