• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 14:08

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Коридораси - общи въпроси

Започната от sk4, 21.09.2005 20:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Caxapa

Колеги от форума ми бяха препоръчали за анциструсите да добавям малко лекарсто прпфилактично и съм нямал проблеми. За коридосите предполагам е същото.

Dan4o70

Няма да им слагам,само прочетох в един руски сайт,че е добре да им се сменя 50 % от водата с прясна всяка седмица.Благодаря ви .

zambo

Няма нужда от никакви препарати . Нищо недей да сипваш .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Dan4o70

Цитат на: zambo - 29.11.2009 22:46
Няма нужда от никакви препарати . Нищо недей да сипваш .
*THUMBS UP*Убедих се,няма да слагам нищо.

sliven

Сахара, предполагам:колегите са ти препоръчали Трипафлавин и др.за хайвера, не за излюпени вече малки?
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

dok70

Новоизлюпения коридорас е доста по-чувствителен към замърсяване и химикали,
за разлика от други видове сомчета.
Профилактира се само до излюпването на хайвера.
После е по-скоро вредно.
*DRINK*
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

Dan4o70

Колеги, възможно ли е от  обикновенни сомчета коридорас палеатус да се излюпят рибки  и с по светла почти до бяло пигментация на тялото? Излюпиха се около 15-17 рибки всички тъмни ,с изключение на две,които са доста белезникави и коренно се различават по цвят от останалите.
На мен ми е сефте люпенето на сомчета,досега съм гледал само живородки..... :-[

sliven

На мен не ми е сефте,да отговарям:Възможно или не(при условие , че е станало.)Ще излязат албиноси най-вероятно!Що за въпроси!?
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

Dan4o70

Цитат на: sliven - 01.12.2009 19:32
На мен не ми е сефте,да отговарям:Възможно или не(при условие , че е станало.)Ще излязат албиноси най-вероятно!Що за въпроси!?
Просто питам,но ако те дразни нещо ще си изтрия поста.Няма проблем.

Caxapa

Цитат на: sliven - 01.12.2009 14:28
Сахара, предполагам:колегите са ти препоръчали Трипафлавин и др.за хайвера, не за излюпени вече малки?
Прав си Сливен но съм добавял и седмица след като се размърдата и съм нямал проблеми. Имам предвид, че във ваната освен вода и бебета и аераторно камъче с гъба нямам нищо. После като ги пусна в голямата деЦка градина не слагам лекарство и оцелява доста голям процент.

Sofie

Имам сомчета коридорас. Докато наблюдавах аквариума, едно от тях нещо полудя и взе да се блъска по стъклата и да се опитва да изкочи от аквариума. След това се скри на дъното като дишаше "тежко и учестено" (ако мога така да го кажа  :-)). Накой може ли да ми каже какво му е и дали мога да му помогна по някакъв начин? Благодаря предварително  :-)

MeTogu

Стресирало се е.Няма от какво да се притесняваш.А учестеното дишане е главозамайващите скорости който развива за кратко време.После ще се успокой и всичко ще се оправи.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Sofie

Благодаря за бързия отговор. А от какво толкова може да се е стресирало?

Асен Евгениев

Гася лампите, да лягат да нанкат и на другия ден всичко е спокойно. Нищо специално. *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

MeTogu

Някоя риба,някой охлюв,ти като си минавала.В случая ти аз не мога да знам.Не се притеснявай.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Similar topics (5)

1194

Публикации: 255
Прегледи: 99277

27008

Публикации: 16
Прегледи: 8051

1938

Публикации: 69
Прегледи: 64602

21757

Публикации: 43
Прегледи: 37336

482

Публикации: 696
Прегледи: 245730