• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 13:38

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Коридораси - общи въпроси

Започната от sk4, 21.09.2005 20:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Morphined

Това е единствената риба,която никога не ми е умирала,а ги гледам с живородки :) Ако имате укрития,растения и тъмни места не би трябвало да имате проблеми. Оцелявали са на 20 и на 33 градуса без проблем,минавали са ми болести без да ги ловят,удрял съм ги без да искам,оставали са гладни,понякога жена ми ги е прехранвала,но мъртъв още не съм видял (само на картинка от гугъл) така че нещо в аквариумите ви 100% не е (било) наред,поне според мен. Не са никак чувствителни,даже са много издържливи рибета :)

Асен Евгениев

Докато са били малки, са ми давали фира /предимно албиносите/. Като порастнат става "умирай трудно". :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

accord87

14.02.2011 12:10 #122 Last Edit: 14.02.2011 17:10 by Caxapa
Въпросчета ...... имам два Коридорас палеатус, купени са заедно и очевидно се очертават като двойка, тя вече наду корема ...... колко време трябва да мине преди да ги отделя и да им намаля температурата .......... един мажки мъжки дали е достатъчен ......... и като се
появи хайвера, нали го хварлят хвърлят при 16-18 градуса, трябва ли да повиша температурата или да ги гледам малките при тези градуси .... :-|
Най-голямата загуба на човек, е тогава когато грешките му го надживеят  ..............................

MeTogu

http://aquariumbg.com/fish.php?fish=391
Ако има нещо което допулнително имаш да питаш ще кажем.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

wwladoo

Цитат на: accord87 - 14.02.2011 12:10
Въпросчета ...... имам два Коридорас палеатус, купени са заедно и очевидно се очертават като двойка, тя вече наду корема ...... колко време трябва да мине преди да ги отделя и да им намаля температурата .......... един мажки мъжки дали е достатъчен ......... и като се
появи хайвера, нали го хварлят хвърлят при 16-18 градуса, трябва ли да повиша температурата или да ги гледам малките при тези градуси .... :-|
Ако е една женската и е по големичка--хубаво е два три мъжки.Малките се излюпват и при по ниска температура--18--20гр няма проблеми но по бавничко.
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

suntsu69

Повиши температурата на хаивера над 25 градуса. При ниски температури се излюпва много по-бавно и вероятността да набере гъби нараства. Не е лошо да му сложиш метиленово синьо.

accord87

Благодаря за отговорите ........ ако всичко мине по план чакайте подаръци   *THUMBS UP*
Най-голямата загуба на човек, е тогава когато грешките му го надживеят  ..............................

n1k3r

Отностно бялата точка и аз мисля, че е част от окрасата и на моя имам 2 3 бели точици малки.

И .. 1 въпросче имам тук ще попитам, че да не отварям тема. Моя сомец нон стоп се мушка между филтъра и нагревателя с главата нагоре. Това нормално ли е ? Мисля, че температурата е достатъчно висока (27г.) а да му е студено ?

Асен Евгениев

Не му е студено. Моите сомове /най-вече фосилисите/ се бият за подобни местенца. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

wwladoo

Цитат на: n1k3r - 17.02.2011 20:44
Отностно бялата точка и аз мисля, че е част от окрасата и на моя имам 2 3 бели точици малки.

И .. 1 въпросче имам тук ще попитам, че да не отварям тема. Моя сомец нон стоп се мушка между филтъра и нагревателя с главата нагоре. Това нормално ли е ? Мисля, че температурата е достатъчно висока (27г.) а да му е студено ?
Момчета-- коридорасите са по студенолюбиви 24--25гр е нормално--няма смисъл от 27гр
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

accord87

Отностно белите точки по рибките, има такава болест, наблюдавай го, ако се появят нови точици по него значи е болно ........... http://www.miazoo.com/datafiles/44_Treatments.pdf ........ виж първата болест, по принцип се появава, ако си сменял водата и не е била достатачно престояла, вземи си sera costapur, има го във всички зоомагазини, лекувай го по означение и ще се оправи за нула врема  *THUMBS UP*
Най-голямата загуба на човек, е тогава когато грешките му го надживеят  ..............................

click

Колега, не подвеждай човека! Виждал ли си коридорас с ихтио?
There is no place like 127.0.0.1

Morphined

Цитат на: click - 21.02.2011 11:13
Колега, не подвеждай човека! Виждал ли си коридорас с ихтио?

Аз и молинезия с ихтио не съм виждал,но бая хора ги лекуват от него ю *JOKINGLY*

accord87

 *dontknow* златна рибка и хелер да, но просто предполагам, че могат всички да го хванат, а и аз му казах ........ да лекува само ако се появат още бели точици ....... така че ........... :-)
: 22.02.2011г 11:11ч
........ обеснението е само ако се опетни повече  :-P
Най-голямата загуба на човек, е тогава когато грешките му го надживеят  ..............................

accord87

Хора без силна аерация дали мога да ги развъдя ........... родиха ми се гипички, а и чакам една платичка и помпата ми ще е заета още доста време. Имам още един аквариум и мога там да я изкарам двойката ........ но дали има смисъл да ги мъча или да си ги оставя в общия  :-)
Най-голямата загуба на човек, е тогава когато грешките му го надживеят  ..............................

Similar topics (5)

1194

Публикации: 255
Прегледи: 99134

27008

Публикации: 16
Прегледи: 8040

21757

Публикации: 43
Прегледи: 37261

482

Публикации: 696
Прегледи: 245602

11923

Публикации: 40
Прегледи: 65590